سوله آکام فلز

خاطراتی صریح از صدام در «قاتل مؤدب» منتشر شد

به گزارش خبرنگار فرهنگی پیام امروز، کتاب «قاتل مؤدب؛ خاطراتی صریح از حزب بعث، صدام و سیاست‌های داخلی و خارجی رژیم عراق» به روایت صلاح عمر العلی عضو سابق شورای رهبری حزب بعث عراق، به‌تازگی با ترجمه وحید خضاب توسط انتشارات شهید کاظمی منتشر و راهی بازار نشر شده است. این‌کتاب اولین‌عنوان از مجموعه «جمهوری وحشت» است که کتاب دومش «جنگ جنگ تا نابودی؛ خاطرات ارتشبد نزار الخزرجی فرمانده سپاه اول و رئیس ستاد مشترک ارتش عراق در زمان جنگ با ایران» است و کتاب‌های نویسندگان عرب و غیرعرب را درباره عراق زمان صدام و دوران دفاع مقدس ایران شامل می‌شود.

هدف از انتشار این‌مجموعه، شناخت حکومت صدام از ابعاد مختلف است؛ از همین رو در این کتاب‌ها شناخت جنبه‌های مختلف سیاست داخلی، سیاست خارجی، امنیت، فرهنگ و اقتصاد این رژیم (در کل دوران ۳۵ ساله حکومت بعثی از ۱۳۴۷ تا ۱۳۸۲ که ۲۴ سال آن تحت حاکمیت مستقیم صدام قرار داشت) مدنظر است و اگر به موضوع جنگ پرداخته شود به عنوان «یکی» از قضایای این رژیم مخوف خواهد بود.

پیشنهاد مطالعه:  تاکید شبکه‌های تلویزیونی بر استفاده از رابطناشنوایان

صلاح عمرالعلی راوی «قاتل مؤدب»، متولد سال ۱۳۱۶ در شهر تکریت، از اعضای فعال حزب بعث عراق بود که توانست در رده‌های مختلف حزبی رشد کند و به مسئولیت‌های بالایی حزبی از جمله مسئول کل شاخه‌های حزب بعث در سراسر عراق به جز بغداد و سپس عضویت در شورای رهبری حزب برسد. همین‌مسائل باعث شد عمرالعلی پس از قدرت‌گیری نهایی حزب بعث در سال ۱۳۴۷، به مناصب مختلف حکومتی مثل عضویت در شورای رهبری انقلاب و وزارت فرهنگ و رسانه‌ها برسد.

راوی کتاب پیش‌رو، سال ۲۰۰۳ مهمان سلسله برنامه‌های چالشی «شاهد یک دوران» بود و خاطرات خود را از دوران فعالیت در حزب بعث و سپس مناصب حکومتی و در نهایت جداشدن از رژیم بعث بیان کرد. این‌گفت‌وگوها با فردی به‌نام احمد منصور روبرو بود که سؤالات گفت‌وگو را از او می‌پرسید. «قاتل مؤدب» متن آن‌گفت‌وگوها را در خود جا داده است.

عمرالعلی به واسطه آشنایی مستقیم با میشل عفلق مؤسس حزب بعث، در مصاحبه‌هایش با احمد منصور وارد گفت و گویی پرچالش در خصوص عملکرد و افکار میشل عفلق شد و تصویری مستقیم و دقیق از تاسیس‌کننده حزب بعث عراق ارائه کرد.

پیشنهاد مطالعه:  ویدئو / شب‌های محرم در امامزاده عبدالله (ع) گرگان

این کتاب در ۳۲۰ صفحه در قطع رقعی با ترجمه وحید خضاب و توسط انتشارات شهید کاظمی روانه بازار نشر شد.

علاقه‌مندان برای مشاهده و تهیه این کتاب می‌توانند با ورود به سامانه من و کتاب manvaketab.com و همچنین از طریق ارسال نام کتاب به سامانه پیام کوتاه ۳۰۰۰۱۴۱۴۴۱ کتاب را تهیه کنند.

انتهای پیام/

فیلتر سرامیکی ریخته گری

حتما ببینید

ماجرای قائم در معراج / فتنه‌ای سخت‌تر از گوساله سامری در آخرالزمان

به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری پیام امروز، یکی از زیرشاخه های بحث مهدویت، مسئله آخرالزمان …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *