سوله آکام فلز

خرید بیش از ۲۸ هزار تن گندم و کلزا از کشاورزان خوزستانی

ایسنا/خوزستان مدیر تعاون روستایی خوزستان از خرید بیش از ۲۳ هزار تن گندم و بیش از ۵ هزار تن کلزا از کشاورزان خوزستانی خبر داد.

محمد امین معین راد در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به آغاز خرید گندم و کلزا در خوزستان اظهار کرد: خرید گندم و کلزا در استان خوزستان از ۲۲ فروردین ماه به صورت رسمی آغاز شده است و اکنون در ۱۳ شهرستان در حال خرید گندم هستیم.

وی با بیان اینکه خرید گندم و کلزا تا اواسط اردیبهشت ماه در همه شهرستان‌های استان خوزستان آغاز می‌شود، افزود: تاکنون بیش از ۲۳ هزار تن گندم و بیش از ۵ هزار تن کلزا از کشاورزان خوزستانی خریداری شده است.

مدیر تعاون روستایی خوزستان گفت: در حال حاضر شهرستان هندیجان با خرید بیش از ۱۴ هزار تن گندم و شهرستان شوش با خرید ۴ هزار و ۲۰۰ تن کلزا بیشترین خرید را داشته‌اند.

معین راد عنوان کرد: روند خرید این دو محصول به خوبی در استان در حال انجام است و مشکل خاصی در این زمینه وجود ندارد و همه امکانات و زیرساخت‌های لازم نیز در این خصوص مهیا است.

وی ادامه داد: مراکز خرید گندم و کلزا در شهرستان‌ها با اخذ مصوبه شورای کشاورزی و هماهنگی با حوزه معاونت فنی و بازرگانی تعاون روستایی استان، نسبت به خرید گندم و کلزا اقدام می‌کنند تا مشکلی در بحث خرید به وجود نیاید.

مدیر تعاون روستایی خوزستان گفت: برای خرید گندم ۶۸ مرکز و برای خرید کلزا ۴۶ مرکز آماده شده است.

معین راد عنوان کرد: با توجه به پیش‌بینی‌های سازمان جهاد کشاورزی خوزستان در خصوص میزان تولید، پیش بینی می‌کنیم امسال حدود یک میلیون و ۱۰۰ هزار تن گندم و حدود ۶۰ هزار تن محصول کلزا خریداری شود.

انتهای پیام

فیلتر سرامیکی

حتما ببینید

مبارزه علیه ملخ‌های بومی به بیش از ۴۷ هزارهکتار رسید-پیام امروز

سعید معین در گفت و گو با باشگاه خبرنگاران جوان، گفت: بنابر آمار در سطح …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *