سوله آکام فلز

خط مسافربری دریایی بوشهر-کویت احیا شود

ایسنا/بوشهر معاون برنامه ریزی، توسعه مدیریت و منابع سازمان بنادر و دریانوردی گفت: توجه دولت و دیگر ارکان کشور به توسعه دریا محور فرصتی برای رونق بنادر است که باید از این ظرفیت به‌خوبی استفاده شود.

حسن بیگ محمدلو روز یکشنبه در آئین تکریم و معارفه مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر اظهار کرد: رهبر معظم انقلاب در بیانیه گام دوم انقلاب نیز اشاره داشتند سواحل یکی از ظرفیت‌های مادی استفاده نشده کشور است.

وی ادامه داد: در سند تحول دولت نیز بخشی از آن به دریا اختصاص داده شده است که جامعه دریایی و بندری باید این بخش را به صورت ویژه مطالعه کنند.

بیگ محمدلو اظهارداشت: توجه دولت به استفاده از ظرفیت‌های دریایی کشور جلب شده است که باید از این فرصت ایجاد شده باید بخوبی استفاده کرد.

وی اظهار کرد: برای بنادر کشور تصمیم‌های خوبی با نگاه رشد اقتصادی مدنظر مردم گرفته شده است که در این طرح بنادر استان بوشهر مانند گناوه، دیلم، ریگ، محمدعامری و بوالخیر نیز دیده شدند.

بیگ محمدلو افزود: در این طرح ها شاید انتفاع اقتصادی برای دولت نداشته باشد اما برای مردم امتیازهای ویژه‌ای قائل شده است که مدیریت جدید بنادر و دریانوردی استان بوشهر باید این مهم را با حمایت‌‎های استاندار و پیگیری از طریق سازمان بنادر و دریانوردی به صورت ویژه دنبال کند.

وی گفت: در دولت سیزدهم توجه ویژه‌ای به کشورهای همسایه شده است که سفر رئیس جمهور به کشور قطر و همچنین سفر پیش روی وی به مقصد یکی دیگر از کشورهای همسایه نیز در همین راستا صورت می‌گیرد.

بیگ محمدلو عنوان کرد: یکی از موضوع هایی که رونق اقتصادی استان‌های ساحلی را رقم می زند توجه ویژه به کشورهای همسایه از مسیر دریا است.

وی افزود: در این راستا پس از توجه ویژه به راه‌اندازی خط مسافربری بوشهر- قطر، احیا خط مسافربری دریایی بوشهر- کویت مدنظر قرار گیرد که در این زمینه اقدام‌های ارزشمندی در سازمان بنادر صورت گرفته است.

بیگ محمدلو یادآورشد: تربیت نیروی متخصص در سازمان بنادر و توانمندی های آنان با رویکرد توجه به جوانان باید در اولویت مدیران کل باشد که در این زمینه برگزاری دوره‌های آموزشی به صورت ویژه دنبال شود.

در این آئین با تجلیل از سیاوش ارجمندزاده، محمد شکیبی‌نسب به عنوان مدیرکل جدید بنادر و دریانوردی استان بوشهر منصوب شد.

انتهای پیام

فیلتر سرامیکی

حتما ببینید

تمدید قرارداد‌های اجاره بازار مسکن افزایش یافته است-پیام امروز

داود بیگی نژاد نایب رئیس اول اتحادیه مشاوران املاک در گفت‌وگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *