سوله آکام فلز

خط ویژه سازمان امور استخدامی برای جذب نخبگان در دستگاه‌ها

رئیس سازمان امور اداری و استخدامی کشور از ایجاد خط ویژه برای جذب نخبگان در دستگاه‌های اجرایی با همکاری معاونت علمی‌وفناوری ریاست‌جمهوری و بنیاد ملی نخبگان خبر داد.

به گزارش ایسنا میثم لطیفی امروز در حاشیه بازدید از نمایشگاه ایران ساخت در جمع خبرنگاران با بیان اینکه اقدامات معاونت علمی تحولات خوبی در حوزه دانش بنیان کشور ایجاد کرده است،  افزود: برای آنکه حکمرانی ما یک حکمرانی هوشمند شود، نیار داریم از شرکت‌های دانش بنیان بیشتر در عرصه حکمرانی و در اداره دولت استفاده کنیم.

وی با بیان اینکه در سال‌های اخیر، فضای کار، نیروی انسانی و ساختارهای اداری تحولات جدی یافته است، اظهار کرد: اگر بخواهیم خدمات را آسان‌تر به مردم ارائه دهیم و این خدمات در دسترس‌تر و با فساد کمتر و سلامت بیشتر باشد، گریزی نداریم که از مجموعه‌های دانش‌بنیان استفاده کنیم.

لطیفی،  جذب و استخدام در بخش‌های دولتی، توسعه و توانمندسازی کارکنان دولت و اصلاح‌های فرآیندهای اداری، اصلاح ساختارها و تمرکز زدایی و واگذاری امور به مردم را از حوزه‌هایی نام برد که باید از ظرفیت شرکت‌های دانش بنیان بهره برد و ادامه داد: از این ظرفیت با توجه به شعار سال با تمرکز بر دانش‌بنیان‌ها، در حوزه‌های حکمرانی و اداره استفاده می‌کنیم و امیدوارم بازدید امروز مقدمه‌ای برای همکاری جدی با این مجموعه‌ها باشد، چون قطعا رفع بخش عمده‌ای از مشکلات کشور از طریق راهکارهای شرکت‌های دانش بنیان خواهد بود.

رئیس سازمان امور اداری و استخدامی کشور در خصوص رویکرد این سازمان در زمینه جذب نخبگان در دستگاه‌های دولتی خاطر نشان کرد: من از روزهای اول که در  این سمت مشغول به کار شدم، این موضوع پیگیری شد.

وی ادامه داد: آیین نامه جذب و نگهداری سرمایه انسانی استعدادهای برتر و نخبه در دستگاه های اجرایی تهیه شد و به دنبال این هستیم که برای جذب نخبگان خط ویژه‌ای ایجاد کنیم.

لطیفی این خط ویژه را مربوط به ورود آنها به خدمت و طراحی شغلی آنها دانست و یادآور شد: نخبگان انتظار دارند نوع شغلی که برای آنها طراحی می‌شود متناسب با استعداد و ظرفیت‌های آنها باشد.

رئیس سازمان امور اداری و استخدامی کشور اصلاح در ساختارهای شغلی را از دیگر اقدامات این سازمان در راستای اجرایی‌سازی آیین نامه جذب نخبگان در دستگاه‌های دولتی عنوان کرد و گفت: نظام جبران خدمات و ارزیابی و ارتقای این افراد از دیگر موضوعاتی است که با عملیاتی شدن این آیین‌نامه پیگیری می‌شود.

لطیفی با تاکید بر اینکه اجرای این آیین‌نامه آغاز شده است، افزود: ضوابط اجرایی و شیوه نامه‌های آن تهیه شده است و از آنجایی که بنیاد ملی نخبگان و معاونت علمی در اجرایی‌سازی این آیین نامه مشارکت دارند، زمینه فراهم شده و ما هم این فرصت را ایجاد می‌کنیم تا از این ظرفیت بیش از گذشته استفاده کنیم.

انتهای پیام

فیلتر سرامیکی

حتما ببینید

تمهیدات سازمان اورژانس استان تهران برای مراسم وداع با شهدای خدمت-پیام امروز

محمد اسماعیل توکلی، رئیس سازمان اورژانس استان تهران ضمن عرض تسلیت حادثه ناگوار شهادت رئیس …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *