دالگلیش: اوکراین بدون رقابت در دوره بعدی جام جهانی باشد

کنی دالگلیش، اسطوره لیورپول می‌گوید فیفا باید به اوکراین جواز حضور در جام جهانی بعدی را بدهد.

به گزارش ایسنا و به نقل از راشا تودی، کنی دالگلیش، ستاره پیشین لیورپول و اسکاتلند می‌گوید که اگر اوکراین قادر به انجام برنامه بازی‌های فعلی خود نباشند، باید به طور خودکار به جام جهانی ۲۰۲۶ که قرار است در ایالات متحده، کانادا و مکزیک برگزار شود، ورود پیدا کند.

اوکراین قرار بود در مرحله نیمه نهایی پلی آف مقدماتی جام جهانی در فروردین با اسکاتلند بازی کند که تیم پیروز به مصاف ولز برود اما درگیری ادامه‌دار در داخل مرزهای این کشور باعث به تعویق افتادن این مسابقه شده است. یوفا و فیفا قرار است برنامه بازی‌های باقی مانده را اعلام کنند  با این هدف که اوکراین فرصت بیش‌تری برای انجام بازی‌های مقدماتی خود داشته باشد و گزارش‌هایی نشان می‌دهند که تاریخ  ۱۱ خرداد برای بازی آن‌ها با اسکاتلند در نظر گرفته شده است. برنده سپس  در کاردیف با ولز بازی خواهد کرد.

اما به گفته دالگلیش در صورتی که اوکراین قادر به بازی نباشد، باید امتیازات ویژه‌ای در اختیار این تیم قرار گیرد. دالگلیش گفت: نمی‌دانم چه باید کرد، اما شما باید احترام زیادی برای بازیکنان اوکراین و اتحادیه فوتبال این کشور قائل باشید. این تقصیر آن‌ها نیست که در موقعیتی هستند که در آن گرفتار شدند. بازیکنان این کشور هنوز خانواده‌هایی در اوکراین دارند که به شدت تحت تأثیر این جنگ قرار گرفته اند. من فکر می کنم بی انصافی است که آنها را به هر شکل تحت فشار قرار دهیم. شاید بتوان این پیشنهاد را مطرح کرد که اوکراین در جام جهانی بعدی بدون رقابت انتخابی حضور داشته باشد. 

او در ادامه گفت: این راهی است برای نشان دادن احترام شما به آنها و در عین حال پیشبرد جام جهانی در قطر. 

اسکاتلند و اوکراین نیز قرار است در ماه ژوئن در لیگ ملت‌ها بازی کنند. به این ترتیب این دو تیم در ماه خرداد دو بار برابر هم به میدان خواهند رفت. لیگ برتر اوکراین مدت کوتاهی پس از آغاز عملیات نظامی روسیه در این کشور به حالت تعلیق درآمد و در حال حاضر هیچ جدول زمانی برای بازگشت آن وجود ندارد.

این در حالی است که تیم‌های روسی از حضور در تمامی مسابقات یوفا و فیفا محروم شده‌اند. این بدان معنا بود که تیم ملی مردان این کشور نیز از راهیابی به جام جهانی ۲۰۲۲ قطر محروم شد. روسیه در حال اعتراض به محرومیت خود در دادگاه داوری ورزش (CAS) است.

انتهای پیام

فیلتر سرامیکی

حتما ببینید

اعلام رای انضباطی فدراسیون فوتبال برای تیم‌های فوتبال ساحلی-پیام امروز

۱۲:۲۹ – ۱۶ تير ۱۴۰۳ دیدار دو تیم آداک نوشهر و پاس جوان نوشهر از …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *