سوله آکام فلز

درگذشت استاد دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی

در پی درگذشت یکی از اعضای هیات علمی دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی، این دانشگاه پیام تسلیتی صادر کرد.

به گزارش ایسنا، در متن پیام تسلیت دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی در پی درگذشت “دکتر سید مجتبی موسوی نائینیان” به علت ابتلا به بیماری آمده است:

” با نهایت تاسف و تاثر درگذشت استاد گرانقدر دکتر سید مجتبی موسوی نائینیان را به خانواده محترم آن مرحوم و کلیه همکاران گرامی تسلیت عرض می‌نماییم. از خداوند کریم برای آن سفر کرده، غفران واسعه و برای کلیه بازماندگن ایشان صبری جمیل و اجری جزیل را مسئلت داریم. “

به گزارش ایسنا، مرحوم دکتر سید مجتبی موسوی نائینیان در دوران حیات خود سمت ریاست دانشکده مهندسی مکانیک و هوا فضای دانشگاه خواجه نصیر الدین طوسی را بر عهده داشت و یکی از قدیمی‌ترین و برجسته‌ترین اساتید صنعت تاسیسات ایران بود که کتاب‌های ارزشمندی در زمینه های تبرید و سیستم های گرمایشی و سرمایشی از سال های دور از او به یادگار مانده است.

دکتر نائینیان سردخانه‌های زیادی را در ایران طراحی کرد و از سال ۱۳۵۲ در حرفه صنعت تاسیسات ایران فعالیت کرد. دکتر موسوی در سال ۱۳۴۹ از دانشگاه آستاراخان روسیه در رشته مهندسی مکانیک فارغ التحصیل شده و  تا سال ۱۳۵۱ در همان دانشگاه موفق به اتمام دوره کارشناسی ارشد در گرایش تبدیل انرژی شد.

مرحوم نائینیان پس از یک دوره کاری و کسب تجارب ارزشمند و نگارش کتاب‌هایی در ایران، در سال ۱۳۷۴ در آکادمی ماشین های شیمیایی مسکو در گرایش تبدیل انرژی موفق به اخذ درجه دکتر ی تخصیص گردید.

تا کنون مقالات و کتاب‌های مختلفی از این استاد فقید در نشریات علمی پژوهشی به چاپ رسیده است.

انتهای پیام

فیلتر سرامیکی

حتما ببینید

جادوی ویرایش تصاویر؛ قابلیت‌های هوش مصنوعی جدید فتوشاپ معرفی شد-پیام امروز

ادوبی پس از معرفی قابلیت‌های جدید هوش مصنوعی در پریمیر پرو، حالا اعلام کرده است …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *