سوله آکام فلز

درگذشت یک هنرمند در ۷۱ سالگی

«هدی هانیگمان» مستندساز اهل کشور هلند پس از حدود چهار دهه فعالیت در سن ۷۱ سالگی درگذشت.

به گزارش ایسنا، مراسم بزرگداشت «هدی هانیگمان» در هشتمین جشنواره «سینماحقیقت» برگزار شده بود. او متولد شهر «لیما» پرو در سال ۱۹۵۱ و تبعه کشور هلند است. او دوره آموزش فیلمسازی را در شهر رم گذراند و از سال ۱۹۷۸ تاکنون در هلند به زندگی و فعالیت حرفه‌ای پرداخت.

او از مستندسازان سرشناس جهان محسوب می‌شد و فیلم‌هایش در سال‌های اخیر در سراسر جهان به نمایش درآمد و جوایز معتبری کسب کرد. در بخش ‌ویژه‌ جشنواره‌های مختلف جهان از جمله جشنواره‌های تورنتو، موزه هنر معاصر نیویورک، پاریس، برلین، مینیاپلیس، بارسلونا، مادرید، والنسیا، اونتاریو، اوترخت، گراش، شیکاگو و برکلی از او تقدیر شد.

«هانیگمان» جوایز متعددی برای مجموعه فعالیت‌های هنری خود دریافت کرد که از آن جمله جایزه اسطوره زنده ایدفا (۲۰۱۳)، جایزه افتخاری فیلم مستند دورتموند (۲۰۱۳)، جایزه دستاورد برجسته هات‌داکس (۲۰۰۷)، جایزه ایستادگی نگاه «گولدن‌گیت» انجمن فیلم سان‌فرانسیسکو (۲۰۰۷)، جایزه وان پراگ از اتحادیه هلند (۲۰۰۵)، جایزه ویژه به پاس کمک‌های وی به هنر مستندسازی از جشنواره فیلم تسالونیکی (۲۰۰۴) و جایزه یان کاسیس به پاس یک عمر فعالیت هنری از سوی صندوق ملی حمایت از فیلم های فرهنگی برای تلویزیون هلند (۲۰۰۳) و… است.

انتهای پام

فیلتر سرامیکی

حتما ببینید

سفر بدون ویزا به چین تمدید شد-پیام امروز

به نقل از یورونیوز، چین سفر بدون روادید را برای مالزی و ۱۱ کشور اروپایی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *