سوله آکام فلز

در دعاوی کارگری و کارفرمایی از داوری‌های تخصصی استفاده شود

ایسنا/خوزستان رئیس کل دادگستری استان خوزستان بر استفاده از داوری‌های تخصصی در دعاوی میان کارگر و کارفرما برای تسریع در رسیدگی به این دعاوی تاکید کرد.

علی دهقانی در دیدار با جمعی از مدیران حوزه کار و تولید استان خوزستان اظهار کرد: قید استفاده از داوری هنگام بروز اختلافات در قراردادهای کاری و استفاده از داوری‌های تخصصی، به تسریع در رسیدگی به اختلافات و کاهش پیچیدگی‌های ناشی از رسیدگی در دادگاه و نهادهای شبه قضایی کمک می‌کند.

به گزارش ایسنا به نقل از دادگستری کل خوزستان، وی با بیان این که جمعیت کارگری استان خوزستان، جمعیت گسترده‌ای است که نیاز به خدمات بالایی دارد، گفت: حجم بالای پرونده‌ها موجب اطاله دادرسی می‌شود و استفاده از داوری‌های تخصصی، علاوه بر تسریع در رسیدگی‌ها، در افزایش کیفیت آرا نیز موثر است.

دهقانی گفت: استان خوزستان با وجود صنایع و منابع عظیم، چنانچه در حوزه سرمایه‌گذاری به درستی مدیریت و حمایت شود، می‌تواند در حوزه اشتغال و تولید رونق ویژه‌ای بگیرد. در این راستا شهرک‌های صنعتی یکی از نهادهایی است که به ویژه در حمایت از صنایع خرد می‌تواند بسیار اثرگذار باشد.

وی با بیان اینکه مجوزهای تولید باید به افرادی داده شود که صلاحیت لازم برای سرمایه‌گذاری و ایجاد و تاسیس واحدهای تولیدی را داشته باشند، خاطر نشان کرد: اگر سیاست‌های اقتصادی عالی نظام و مقام معظم رهبری در ستاد تسهیل و رفع موانع تولید و ستاد اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی به درستی پیگیری و اجرایی و موانع مربوطه برداشته شود، می‌توان شاهد پیشرفت بیش از پیش و رونق اقتصاد و اشتغال در استان بود.

انتهای پیام

فیلتر سرامیکی

حتما ببینید

انتخابات شورا‌های اسلامی شهر و روستا در سال ۱۴۰۴ برگزار می‌شود/ هفتمین دوره شورا‌های شهر و روستا ۳ ساله خواهد بود-پیام امروز

 نمایندگان در نشست علنی نوبت عصر امروز (سه شنبه، اول خردادماه) مجلس شورای اسلامی در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *