سوله آکام فلز

در مکتب اسلام ناب مرز جغرافیایی وجود ندارد

ایسنا/قم تولیت مسجد مقدس جمکران با اشاره به اینکه در مکتب اسلام ناب و اهل بیت(ع) مرزهای جغرافیایی وجود ندارد، ملاک محبت و دوستی شیعیان با افراد را بندگی خدا و محبت اهل بیت(ع) عنوان کرد.

حجت الاسلام والمسلمین رحیمیان در گردهمایی مدافعان حرم از تیپ زینبیون و فاطمیون که به مناسبت هفدهم رمضان در مسجد مقدس جمکران برگزار شد، با اشاره به اینکه در مکتب اسلام ناب مرزهای اعتباری وجود ندارد، بندگی خدا و محبت اهلبیت را شاخص اخوت و پیوند مستحکم در جامعه اسلامی عنوان کرد.

ایشان با تاکید بر اینکه این ویژگی فراتر از زمان و مرزهای جغرافیایی است افزود: بلال حبشی یا شیخ زکزاکی، مالک اشتر یا سیدحسن نصرالله، شهید سلیمانی یا شهید ابومهدی و همچنین فاطمیون، زینبیون، حشد الشعبی، حزب‌الله لبنان و. ‌..‌ همگی زیر چتر ولایت الهی «بموالاتکم… ائتلفت الفرقه» جلوه ای از «امت واحده» می باشند.

وی افزود: در این عرصه، بین ایرانی، افغانی، پاکستانی، عراقی، لبنانی، یمنی، آفریقایی، اروپایی، آمریکایی تفاوتی وجود ندارد.

تولیت مسجد مقدس جمکران خاطرنشان کرد: سرتاسر قرآن آکنده از مرزبندی بین مؤمن، از یکسو و منافق و کافر از سوی دیگر است و شاخص کرامت، تقوا و قله فضیلت برای مجاهدان و شهدای راه خدا می باشد.
انتهای پیام

فیلتر سرامیکی

حتما ببینید

رای منفی نمایندگان مجلس به ارجاع گزارش دلیل کمبود دارو به قوه قضاییه-پیام امروز

سلمان اسحاقی سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز گزارش …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *