سوله آکام فلز

دستور پیگیری حقابه هیرمند در استان سیستان و بلوچستان

معاون اول رییس جمهور در دستورات جداگانه ای خطاب به وزیر امور خارجه و معاون بین الملل و همکاری‌های منطقه‌ای معاون اول، خواستار پیگیری مجدانه برای تامین حقابه هیرمند از دولت مستقر در افغانستان شد.

به گزارش ایسنا، محمد مخبر در پی گزارش نماینده اعزامی خود به استان سیستان و بلوچستان و بازدید از چاه نیمه های چهارگانه مناطق مرزی سیستان تاکید کرد: دولت مستقر در افغانستان باید به این حقابه که طبق توافق های معتبر بین المللی، متعهد به رهاسازی آن برای بهره مندی مردم استان سیستان و بلوچستان است، پایبند باشد و هرچه سریعتر این موضوع را حل نماید.

معاون اول رییس جمهور همچنین از وزارت نیرو خواست تمهیدات لازم را برای پیشگیری از بروز مشکلات در تابستان امسال برای تامین آب شرب مردم این منطقه در نظر بگیرد.

وی همچنین تاکید کرد: دولت مشغول برنامه ریزی برای دسترسی مردم و کشاورزان منطقه به آب پایدار در سالهای آتی است و درخصوص انتقال آب از دریای عمان برنامه ریزی های دقیقی در حال انجام است.

گفتنی است قرارداد حقابه هیرمند در سال ۱۳۵۱ بین تهران و کابل امضا شده و این کشور متعهد به آزادسازی آب در رود  هیرمند این منطقه برای بهره مندی دشت سیستان و دریاچه هامون است.

انتهای پیام

فیلتر سرامیکی

حتما ببینید

خرداد ماه امسال اولین قرارداد خریدو فروش در سامانه خودنویس رونمایی می‌شود-پیام امروز

مهدی ساسانی، رئیس سامانه خودنویس و مشاور معاون مسکن و ساختمان وزیر راه وشهرسازی گفت: …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *