سوله آکام فلز

دشمنان به شکست خود برابر رهبر معظم انقلاب معترف هستند

ایسنا/قم استاد تفسیر قرآن کریم با تاکید بر اینکه همراهی نکردن با رهبر موجب تضعیف جامعه و شکست اقتدار امت اسلامی می‌شود، گفت: امروز تمام دشمنان ایران اسلامی به شکست و ضعف خود برابر هدایت‌های رهبر معظم انقلاب اسلامی معترف هستند و تا زمانی که خداوند به ما توفیق همراهی با رهبر را عنایت کند در مقابل دشمن شکست نخواهیم خورد.

حجت الاسلام والمسلمین محمد حاج ابوالقاسم دولابی در دوازدهمین روز از ماه مبارک رمضان، پیش از آیین ترتیل خوانی حرم مطهر بانوی کرامت در بیان نکات تفسیری جزء ۱۲ قرآن کریم اظهار کرد: از موضوعات این جزء که در آیات مختلف سوره مبارکه هود به آن تأکید شده است مسأله همراهی و معیت با رهبر جامعه است.

وی یکی از عوامل قدرتمندی امت اسلامی را همراهی و فاصله نگرفتن از رهبر دانست و گفت: آیه ۱۱۲ سوره مبارکه هود در این زمینه می فرماید خداوند امت اسلامی را از تکیه بر ظالمان بر حذر داشته و در آیه قبل خطاب به پیامبر(ص) می فرماید تو و افرادی که تصمیم گرفته‌اند همراه تو باشند در این مسیر استقامت بورزید تا پیروز شوید.

استاد تفسیر قرآن کریم با بیان اینکه رمز اقتدار امت اسلامی این است که مردم در کنار رهبر باشند و با دشمنان مقابله کنند، افزود: وجود رهبر در همه جوامع کوچک و بزرگ لازم است و امیرالمؤمنین(ع) در خطبه ۴۰ نهج البلاغه به دنبال جریانی که خوارج با شعار لا حکم الا لله به راه انداختند و میخواستند رهبر را خانه نشین کنند با این شعار مخالفت کردند و اهمیت رهبری را بیان کرده اند.

وی ادامه داد: امیرالمؤمنین(ع) فرمودند که اینها(خوارج) از سخن حق استفاده باطل می‌کنند؛ این درست است که هیچ حکمی بالاتر از حکم خدا نیست ولی نمی شود مردم رهبر نداشته باشند زیرا اگر رهبر تضعیف شود شیرازه جامعه از هم می‌پاشد و در ادامه فرمودند جامعه رهبری می خواهد که مردم به دستور او عمل کنند و دشمن برابر او خاضع، راه‌ها به وسیله او ایمن و حق ضعفا از اغنیا توسط او گرفته شود.

حاج ابوالقاسم با بیان اینکه جامعه نیازمند رهبر است و بدون رهبر انسجام خود را از دست می دهد، افزود: امام علی علیه السلام شرط رسیدن به سعادت اخروی را اطاعت از رهبری جامعه دانستند و فرمودند اگر از من اطاعت کنید شما را به بهشت رهنمون خواهم کرد.

وی با اشاره به اینکه در قرآن مکرر بیان شده که رمز نجات از بلاها و گرفتاری‌ها همراهی با رهبران آسمانی است، گفت: در آیه ۴۸ سوره مبارکه هود خداوند فرمود ای نوح تو و افرادی که تو را همراهی کردند به سلامت از کشتی فرود آیید و در آیات متعدد دیگری خداوند نجات را برای رهبری الهی و افرادی که او را همراهی کردند قرار داده است.

استاد تفسیر قرآن کریم با بیان اینکه همراهی با رهبر دینی لوازمی دارد، گفت: اولین لازمه همراهی رهبری الهی برائت و عدم دلبستگی و وابستگی به دشمنان امت اسلام، لازمه دوم قاطعیت و شدت عمل نسبت به دشمنان رهبران الهی، سوم دلسوزی برای همرزمان و سایر همراهان، چهارم اهل عبادت و فروتنی بودن و پنجم تکیه بر خداوند و عدم اتکاء به ظالمان است.

وی ششمین لازمه همراهی رهبر الهی را اهل جهاد بودن با جان و مال دانست و گفت: عدم تبعیت و همراهی با امام باعث تضعیف جامعه و شکست اقتدار امت اسلامی می شود و نمونه آن در جنگ صفین اتفاق افتاد که به خاطر عدم همراهی برخی اطرافیان بی بصیرت، امیرالمؤمنین(ع) تنها ماند و تن به حکمیت داد.

حاج ابوالقاسم ادامه داد: امروز تمام دشمنان ایران اسلامی به شکست و ضعف خود برابر هدایت‌های رهبر معظم انقلاب اسلامی معترف هستند و تا زمانی که خداوند به ما توفیق همراهی با رهبر را عنایت کند در مقابل دشمن شکست نخواهیم خورد.

فیلتر سرامیکی

حتما ببینید

آمار صدور مجوزهای سه ماه پایانی ۱۴۰۲ منتشر شد-پیام امروز

آمار صدور مجوزهای دفتر موسیقی در سه ماه پایانی سال ۱۴۰۲ اعلام شد. در دی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *