دعوای پرتغالی‌ها سر مهدی طارمی

چه حمله و چه حمایت، بیش از هر چیز دیگری ارزش‌های فنی فوق‌العاده ستاره ایرانی را نشان می‌دهد. مهدی طارمی اگر یک بازیکن معمولی بود، هرگز چنین فضایی علیه وی ساخته نمی‌شد. او در آستانه کسب عنوان قهرمانی لیگ پرتغال با پورتو است و آمار فردی‌اش هم استثنایی و باورنکردنی به نظر می‌رسد.

به گزارش ایسنا، روزنامه دنیای‌ اقتصاد نوشت: «موفقیت هرگز بدون تاوان نیست و یکی از رایج‌ترین هزینه‌های آن «حسادت» است. به نظر می‌رسد این روزها مهدی طارمی هم در فوتبال پرتغال با همین مشکل مواجه شده است. طارمی همچنان برای پورتو گل می‌زند، پاس گل می‌دهد و پنالتی می‌گیرد. از قرار معلوم برای رقبا تحمل این بخش آخر بیشتر از همه دشوار است.

مهدی در دو سال گذشته بارها و بارها به تمارض و شیرجه‌رفتن در محوطه جریمه برای گرفتن پنالتی متهم شده است. تا به حال چندین مرتبه مربیان تیم‌های حریف چنین اتهامی به او زده‌اند، همین‌ طور هواداران و رسانه‌ها هم هر از گاهی سراغ بازگشایی این پرونده می‌روند. این بار اما آش زیادی شور شد و صدای همه را درآورد. از قرار معلوم سایت رسمی باشگاه اسپورتینگ لیسبون (تیمی که در کورس قهرمانی با پورتو قرار دارد و البته به شکل محسوسی از آبی‌پوشان عقب افتاده) گزارشی علیه مهدی طارمی منتشر کرده و القاب و عناوین عجیبی به او داده است. طبق معمول درد اصلی این تیم رقیب، همان تعدد پنالتی‌هایی است که روی طارمی اعلام می‌شود. اسپورتینگی‌ها در این مطلب عجیب و غیر حرفه‌ای، مهاجم ایرانی را یک مار افسونگر یا مرد جعلی نامیده‌اند که دائما در حال شیرجه‌رفتن است. در ادامه گزارش از کلماتی مثل «سیرک» هم استفاده شده که اوضاع را بدتر کرده است.

این گزارش اما با واکنش بسیار تند کانون هواداران پورتو همراه شد. آنها به دفاعی جانانه از طارمی برخاستند. آن‌ طور که بیانیه این کانون در حمایت از مهدی نشان می‌دهد، دیدگاه‌های افراطی اسپورتینگ فقط به خاطر سوز و گداز ناشی از عقب‌افتادن در کورس قهرمانی نیست. مشکل بزرگ‌تر به روزی برمی‌گردد که آنها قبل از پورتو به ستاره ایرانی پیشنهاد دادند اما طارمی پیشنهادشان را رد کرد و گفت دوست دارد پیراهن آبی‌وسفیدها را به تن کند. به هر حال بیانیه کانون هواداران پورتو به شکل تمام‌قد معطوف به حمایت از مهدی طارمی شده و حتی او را «شاهزاده پارسی» این باشگاه لقب داده است.

چه آن حملات و چه این حمایت، بیش از هر چیز دیگری ارزش‌های فنی فوق‌العاده ستاره ایرانی را نشان می‌دهد. او اگر یک بازیکن معمولی بود، هرگز چنین فضایی علیه وی ساخته نمی‌شد. مهدی در آستانه کسب عنوان قهرمانی لیگ پرتغال با پورتو است و آمار فردی‌اش هم استثنایی و باورنکردنی به نظر می‌رسد. درباره اتهام کهنه تمارض هم هیچ حرفی نمی‌شود زد؛ چه این که تک‌تک پنالتی‌های اعلام‌شده روی مهاجم ایرانی در دو سال گذشته به تایید سیستم کمک‌داور ویدئویی رسیده است. یعنی داوران رسمی در اتاق بازبینی تصاویر این پنالتی‌ها را تایید کرده‌اند؛ چه در پرتغال، چه در لیگ قهرمانان و چه در لیگ اروپا. پس بحثی باقی نیست. ورای تمام این قیل‌وقال‌ها، برای درخشش مهدی طارمی در جام‌ جهانی لحظه‌شماری می‌کنیم. به راستی لحظه باشکوهی خواهد شد زمانی که او از مدافعان انگلیس یا آمریکا پنالتی می‌گیرد…!»

انتهای پیام

فیلتر سرامیکی

حتما ببینید

کمیته استیناف محکومیت استقلال و پرسپولیس را تایید کرد-پیام امروز

۱۱:۲۷ – ۲۳ تير ۱۴۰۳ آرای صادره کمیته استیناف به شرح زیر است: *در خصوص …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *