سوله آکام فلز

دهنوی: باید معوقه حقوق سربازان ماه بعد داده شود

یک عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی با بیان این‌که سازمان برنامه در تخصیص بودجه به ستاد کل نیروهای مسلح جهت پرداخت حقوق سربازان تخلف کرده است، گفت: ما در مجلس پیگیریم تا مصوبه مجلس شورای اسلامی در پرداخت حداقل حقوق سربازان اجرایی شود که در صورت حل این مساله، باید ماه بعد معوقه داده شود.

سید محسن دهنوی در گفت‌وگو با ایسنا در واکنش به انتقادات مطرح شده در خصوص پرداخت حقوق سربازان اظهار کرد: طبق قانون مصوب مجلس شورای اسلامی در بودجه سال ۱۴۰۱ باید حداقل حقوق دریافتی یک سرباز مجرد ۶۰ درصد دریافتی یک نیروی پایور باشد که این میزان برای سرباز متاهل ۹۰ درصد است. امسال حداقل حقوق دریافتی پایور پنج میلیون و ۶۰۰ هزار تومان بوده که ۶۰ درصد آن سه میلیون و ۳۶۰ هزار تومان برای سرباز مجرد و برای سربازان متاهل‌ هم حدود پنج میلیون تومان می‌شود.

این عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی توضیح داد: اتفاقی که در این ماه برای واریز حقوق سربازان رخ داده این است که سازمان برنامه و بودجه اعلام کرده منابع محدودی دارد به همین دلیل تخصیص بودجه کامل نبوده است، لذا ستاد کل نیروهای مسلح ناگزیر به تعیین فرمولی برای پرداخت حقوق سربازان شده است. ما از ستاد کل تشکر می‌کنیم که با تعیین چنین فرمولی تلاش کرده که بهترین حالت را پیشنهاد دهد.

دهنوی افزود: انتقاد اصلی ما به دولت و سازمان برنامه و بودجه است که قانون مصوب مجلس شورای اسلامی را به درستی اجرا نکرده است چه طور وقتی نوبت به پرداخت حقوق بقیه اقشار می‌رسد دولت خود را موظف به پرداخت کامل می‌داند اما درباره سربازان بهانه کمبود منابع می‌آورد؟ تاکید ما بر این است که باید متن قانون اجرا شود در همین راستا امروز با رئیس مجلس شورای اسلامی صحبت کردم ایشان هم پیگیر بوده و تاکیدش هم براین است که مصوبه مجلس به عنوان قانون لازم‌الاجرا است.

وی با اشاره به فرمول ستاد کل نیروهای مسلح برای پرداخت حقوق سربازان گفت: ستاد کل نیروهای مسلح علی‌رغم محدودیت در منابع یک فرمولی را تعیین کرد که براساس آن حقوق سربازان بیش از ۱۱۰ تا ۱۲۰ درصد افزایش داشته است اما هنوز با مصوبه مجلس شورای اسلامی فاصله دارد. طبق این فرمول حداقل حقوق سربازان مجرد تقریبا ۲.۵ میلیون تعیین شده حال این‌که باید طبق مصوبه مجلس حداقل حقوق سربازان سه میلیون و ۴۰۰ هزار تومان باشد پس فاصله ۹۰۰ هزار تومانی وجود دارد همین وضعیت درباره پرداخت حداقل حقوق سربازان متاهل هم وجود دارد.

نایب رئیس کمیسیون تلفیق لایحه بودجه ۱۴۰۱ گفت که سازمان برنامه و بودجه در نحوه تخصیص بودجه سال جاری به ستاد کل نیروهای مسلح جهت پرداخت حقوق سربازان تخلف کرده است و تخصیص کم بوده است ستاد کل نیروهای مسلح در این وضعیت در کنار مجلس است و تمام منابع اختصاص یافته از سازمان برنامه را عینا پرداخت می‌کند اتفاقی که این ماه افتاد به دلیل کمبود منابع بوده است. ستاد کل نیروهای مسلح با پیش‌بینی فرمولی تلاش کرد تا حقوق سربازان عادلانه و متناسب توزیع شود.  

دهنوی در پایان مجددا گفت: حداقل حقوق سربازان مجرد سه میلیون و ۳۶۰ هزار تومان است که این مبلغ پرداخت نشده است اگر این مساله را حل کنیم باید معوقه را ماه بعد بدهد مجلس شورای اسلامی پیگیر است که حق سربازان داده شود.

انتهای پیام

فیلتر سرامیکی

حتما ببینید

ارجاع طرح تأسیس سازمان حفاظت و اطلاعات قوه قضائیه به کمیسیون امنیت ملی-پیام امروز

۱۱:۰۶ – ۳۰ ارديبهشت ۱۴۰۳ ۱۱:۰۶ – ۳۰ ارديبهشت ۱۴۰۳  نمایندگان در نشست علنی امروز …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *