دهکده لجستیک در شیراز ایجاد می شود

ایسنا/فارس نماینده شیراز و زرقان در مجلس شورای اسلامی از ایجاد دهکده لجستیک در شیراز خبر داد.

ابراهیم عزیزی شنبه ۲۷ فروردین در جمع خبرنگاران اظهار کرد: به منظور تسهیل در امور گمرکی، یک دهکده لجستیک در جوار منطقه ویژه اقتصادی شیراز ایجاد خواهد شد.

او در خصوص جزئیات احداث این دهکده، افزود: این دهکده به صورت بندر خشک برای سهولت در ترخیص کالاهای گمرکی در شیراز ایجاد می‌شود تا فعالان اقتصادی تمام موارد مربوط به گمرک و ترخیص کالاها را در شیراز انجام داده و نیازمند حضور در بنادر نباشند.

نماینده شیراز و زرقان در مجلس شورای اسلامی همچنین از دیدار با مدیرعامل راه آهن جمهوری اسلامی ایران خبر داد و گفت: در این دیدار برای احداث خط ریلی برای استفاده این دهکده لجستیک بحث و تبادل نظر شد.

عزیزی خاطرنشان کرد: با توافق به عمل آمده با مدیر عامل راه آهن کشور، این خط ریلی از بندر عباس به شیراز ایجاد خواهد شد تا فعالان اقتصادی تمام مراحل گمرکی را در شیراز دنبال کرده و نیاز به حضور در بندر نداشته باشند.

او همچنین از دیگر توافقات به عمل آمده با مدیر عامل راه آهن جمهوری اسلامی ایران را ایجاد قطار حومه از شیراز به مرودشت و پاسارگاد عنوان کرد و گفت: راه آهن این خط ریلی را نیز برای رفت و آمد مردم در شهرستان های نزدیک به شیراز ایجاد خواهد کرد.

عزیزی افزود: قطار حومه‌ای وسیله مناسب و امنی برای جابجایی مردم در سفرهای کوتاه است که با ایجاد آن شاهد تسهیل در حمل و نقل‌ها خواهیم بود.

انتهای پیام

فیلتر سرامیکی

حتما ببینید

اعلام اسامی اعضای هیأت رئیسه سنی مجلس دوازدهم-پیام امروز

مهدی عبدالملکی معاون قوانین مجلس شورای اسلامی در مراسم افتتاحیه دوازدهمین دوره فعالیت قوه مقننه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *