سوله آکام فلز

ذخیره ۵۰ میلیون دُزی واکسن کرونا در کشور / احتمال نیاز به تزریق دُز چهارم

معاون بهداشت وزارت بهداشت گفت: در حال حاضر ذخیره واکسن کرونا در کشور حدود ۵۰ میلیون دُز است و برای سال جاری جهت تزریق واکسن به ۸۰ میلیون نفر، سفارش داده‌ایم و پیش بینی می کنیم که نیاز باشد یک دُز دیگر واکسن به کل جمعیت تزریق شود که جزییات آن اطلاع رسانی خواهد شد.

به گزارش ایسنا، دکتر کمال حیدری با بیان این مطلب، اظهار داشت: خوشبختانه به اندازه مصرف واکسن تا پایان سال، ذخیره کافی داریم و واکسن های داخلی نیز به سبد واکسیناسیون کشور، اضافه شد. واکسن های داخلی به تولید مناسبی رسیده و مجوزهای صادرات را دریافت کرده اند. میزان صادرات واکسن های داخلی، ۲۰ درصد تولیدات بود که قابل افزایش است. 

وی افزود: دغدغه ما عدم دریافت نوبت سوم واکسن برای افرادی است که دو دُز واکسن تزریق کرده‌اند. تقاضای ما این است حتما افراد بالای ۱۸ سال، سه نوبت واکسن را دریافت کنند؛ چراکه کرونا، رفتارهای ناشناخته‌ای دارد و جهش‌های جدیدی در آن رخ می‌دهد. 

بنابر اعلام وبدا، معاون وزیر بهداشت یادآور شد: تا قبل از شکل گیری موج جدید بیماری، لازم است که واکسیناسیون تکمیل شود که زمان را برای افزایش ایمنی جمعی از دست ندهیم. طبق مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا، ثبت نوبت سوم واکسن کرونا باید در سامانه “ایران من”، تکلیف شده و یکی از موارد محدودیت‌های هوشمند، دریافت نوبت سوم واکسن است.

انتهای پیام

فیلتر سرامیکی

حتما ببینید

طرح توقیف خودرو‌های شوتی در محور‌های پایتخت کلید خورد-پیام امروز

سرهنگ ابراهیم ارزانی رئیس پلیس راه پایتخت به اجرای طرح برخورد با خودرو‌های شوتی (قاچاق …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *