سوله آکام فلز

راه‌اندازی بخش پویش ستاره‌های زمین در نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم

عضو شورای مردمی پویش سراسری ستاره‌های زمین از راه‌اندازی بخش این پویش با هدف توسعه جلسات خانگی قرآن کریم در نمایشگاه بین المللی قرآن خبر داد.

به گزارش یسنا، سید مصطفی حسینی با اشاره به آغاز فعالیت نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم همزمان با ماه مبارک رمضان از راه اندازی بخش پویش ستار های زمین در این نمایشگاه خبر داد و گفت: پویش ستاره‌های زمین یک پویش مردمی در راستای توسعه جلسات خانگی قرآن است که امسال در نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم هم حضور پیدا می‌کند. در این بخش سعی شده است بازدیدکنندگان با برگزاری ساده جلسه خانگی قرآن آشنا شوند و در نهایت نسبت به برگزاری جلسه خانگی قرآن آمادگی لازم را به دست آورده و راهنمایی مورد نیاز خود را از کارشناسان دریافت کنند.

عضو شورای مردمی پویش سراسری ستاره های زمین با بیان اینکه در این بخش اتفاقات ویژه ای برای ایجاد انگیزه تشکیل محافل مذهبی از جمله روضه خانگی و جلسات خانگی قرآن برنامه‌ریزی شده است افزود: با توجه به محوریت خانه و خانواده در این پویش سعی شده است در طراحی بخش پویش ستاره های زمین نیز اهمیت خانه مورد توجه باشد و به همین دلیل بخش پویش ستاره های زمین در یک فضای ۴۷۰ متری شبیه به یک خانه سنتی طراحی شده است.

وی با اشاره به اینکه در هر اتاقی از این خانه فعالیت های مختلف قرآنی در جریان خواهد بود تاکید کرد: برای مثال در یکی از اتاق‌ها تئاتر خیابانی با محتوای قرآنی اجرا خواهد شد در اتاق دیگری راوی خواهیم داشت که روایت‌های قرآنی را برای مخاطبان عرضه می کند.

حجت‌الاسلام حسینی با اشاره به اینکه عکاسخانه از دیگر فضاهای طراحی شده در بخش پویش سراسری ستاره های زمین است افزود: مراجعه کنندگان می‌توانند با حضور در عکاسخانه ستاره‌های زمین عکس‌های خود را در فضای مجازی با هشتگ ستاره‌های زمین منتشر کرده و در مسابقه پویش شرکت و هدایایی دریافت کنند.

به گفته عضو وی، عرضه محصولات و خدمات مورد نیاز برای راه اندازی جلسات خانگی قرآن کریم  از دیگر خدماتی است که این غرفه در نمایشگاه قرآن عرضه خواهد کرد.

وی از اختصاص فضای مخصوص به کودکان و نوجوانان نیز خبر داد و گفت: در این بخش نیز تلاش شده است کودکان و نوجوانان با راه اندازی یک جلسه قرآنی آشنا شوند و در این زمینه خدماتی در رده بندی سنی کودکان و نوجوانان ارائه خواهد شد. فعالیت هر کدام از  این اتاق ها در ادامه به شکل گیری یک جلسه خانگی قرآن منتهی می شود.

حجت‌الاسلام حسینی با اشاره به به برنامه‌ریزی برای  حضور شخصیت‌های قرآنی و چهره های شاخص در این بخش ستاره‌های زمین نیز ادامه داد: در ساعات انتهایی هر روز برنامه دورهمی قرآنی به صورت مجری محور و با حضور شخصیت‌های قرآنی در حیاط ۱۲۰ متری بخش ستاره‌های زمین برگزار می شود.

وی خاطرنشان کرد: این غرفه از هفدهم تا بیستم و هفتم ماه مبارک رمضان همزمان با فعالیت نمایشگاه بین المللی قرآن کریم برپا و میزبان علاقمندان به قرآن خواهد بود.

حجت‌الاسلام حسینی به هدف اصلی پوش ستاره‌های زمین نیز اشاره کرد و گفت: پویش جلسات خانگی قرآن کریم برای دومین سال در ماه مبارک رمضان و امسال با عنوان پویش ستاره های زمین برگزار و در آن سعی شده است خدمات مورد نیاز برای راه اندازی یک جلسه خانگی قرآن به مردم عرضه شود.

وی با بیان اینکه بسیاری از ما خاطراتی از جلسات خانگی قرآن کریم داریم که بدون هیچ تشریفاتی جلسه قرآن برگزار می‌کردند افزود:  اینکه امروز در کشور هزاران موسسه قرآنی، خانه قرآن، نمایشگاه‌ها، مسابقات، محافل و … برگزار می‌شود فوق العاده است اما هرگز این فعالیت‌ها جای فعالیت خانگی را نخواهد گرفت،‌ کما اینکه هیئات بزرگ هم جای روضه‌های خانگی را نخواهد گرفت.

حجت‌الاسلام حسینی با اشاره به اینکه جلسات خانگی قرآن آسان‌ترین و در دسترس‌ترین روش انس با قرآن کریم است که هیچ محدودیتی هم ندارد، گفت: جلسات خانگی قرآن اینگونه نیست که حتماً به حضور استاد و یا سبک و سیاق خاص آموزشی متوقف باشد. همکاران ما در مراکز پشتیبانی جلسات خانگی هم آموزش می‌دهند و هم تولید محتوا دارند و در ادامه هم این محتوا را در اختیار مردم قرار می‌دهند. با این وجود،‌ خود فرد، مسئول جلسه و خانه است که باید تشخیص دهد نیاز امروز او چیست، شاید تشخیص این باشد که صوت و لحن آموزش داده شود یا به مباحث دیگری همچون تجوید، تفسیر و … بپردازد.

انتهای پیام

فیلتر سرامیکی

حتما ببینید

سفر بدون ویزا به چین تمدید شد-پیام امروز

به نقل از یورونیوز، چین سفر بدون روادید را برای مالزی و ۱۱ کشور اروپایی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *