سوله آکام فلز

راهنمای ثبت نام پیش دبستانی و ابتدایی در سامانه سیدا ۱۴۰۲

ثبت نام پیش دبستانی و ابتدایی در سامانه سیدا انجام می شود. امسال ثبت نام پیش دبستانی در سامانه سایت پادا فقط برای مدارس شاهد انجام می شود و سایر مدارس لازم است به سایت سیدا به نشانی Sida.mesu.ir مراجعه نمایند.

مسئولین محترم مدارس و اولیای گرامی توجه داشته باشند که در سال ۱۴۰۲-۱۴۰۳ ثبت نام پیش دبستانی نوآموزان شاهد در نشانی pada.medu.ir و سایر مدارس در سایت سیدا انجام می شود.

ثبت نام پیش دبستانی و ابتدایی در سامانه سیدا ۱۴۰۲-۱۴۰۳

ثبت نام دانش آموزان پیش دبستانی و ابتدایی در سامانه سایت سیدا انجام می شود. برای ورود به صفحه راهنما و صفحه اصلی سایت سیدا روی لینک های زیر کلیک نمایید:

ورود به سایت سیدا– ثبت نام پیش دبستانی و ابتدایی

 

ورود به سامانه سیدا- ثبت نام پیش دبستانی و ابتدایی ۱۴۰۲-۱۴۰۳

 • قابل توجه همکاران مدارس پیش دبستانی و ابتدایی؛
 • طبق مصاحبه انجام گرفته توسط آقای هاشمی(مسئول ستاد ثبت نام وزارت) ثبت نام سال جدید در هفته اول خرداد شروع می شود، اما هنوز بستر شروع ثبت نام در سامانه سیدا فراهم نشده است .
 • طبق صبحت انجام گرفته توسط همکاران ستادی امسال ثبت نام مدارس عادی از طریق سیدا خواهد بود و دیگر نیازی به ثبت نام از پادا نمی باشد و ثبت نام از طریق پادا فقط برای مدارس شاهد خواهد بود.
 • به محض اعلام روند دقیق ثبت نام همکاران محترم میتوانند ثبت نام شروع کنند و نیازی به عجله در این مورد نیست.
 • همچنین در پست بعدی میتوانید سن متعارف ثبت نام برای پایه اول و پیش دبستانی را در سال تحصیلی ۱۴۰۲-۱۴۰۳ را مشاهده نمایید.

ثبت نام مدارس شاهد در سایت پادا ۱۴۰۲

ثبت نام مدارس شاهد از طریق ورود به سامانه سایت پادا انجام می شود.

 • مدیرکل دفتر فناوری اطلاعات و ارتباطات وزارت آموزش و پرورش اعلام کرد که ثبت نام دوره پیش دبستانی ۱۴۰۱-۱۴۰۲ به صورت الکترونیکی و از طریق مراجعه به سایت پادا صورت می گیرد.
 • به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت آموزش و پرورش، اعلام کرد، ثبت نام دوره پیش دبستانی ۱۴۰۲-۱۴۰۳ به صورت الکترونیکی و از طریق مراجعه به سایت پادا به نشانی pada.medu.ir انجام می‌شود.
 • جهت ثبت نام نوآموزان دوره پیش دبستانی در سال تحصیلی۱۴۰۲-۱۴۰۳، والدین می‌توانند پس از تکمیل مراحل سنجش سلامت نوآموزان به سامانه ثبت نام مدارس پادا به آدرس pada.medu.ir مراجعه کرده و ثبت نام فرزند خود را تکمیل کنند.

راهنمای تصویری ثبت نام مهد کودک در پادا

ورود به سایت ثبت نام مدارس شاهد در پادا

برای ورود مستقیم به سایت ثبت نام پیش دبستانی و ابتدایی مدارس شاهد در پادا روی تصویر زیر کلیک کنید:

ورود به سایت ثبت نام مدارس شاهد

منبع: مدارس


اطلاعات تکمیلی

نحوه ثبت نام دانش آموزان در سامانه سیدا

نحوه ثبت نام دانش آموزان در سامانه سیدا ابتدا شما باید ثبت ادرس پستی را انجام بدید و اعتبار سنجی کنید ( عملیات اولیه – عملیات پیش ثبت نام و ثبت ادرس پستی )

🔴سپس فعال نمودن شروع دوره تحصیلی از قسمت عملیات اولیه – سازماندهی و ثبت نام – شروع دوره تحصیلی

🔴 سپس از قسمت عملیات اولیه وضعیت ارتقاء تمامی دانش اموزان را بررسی کنید .

🔴 سپس در قسمت عملیات اولیه سازماندهی و ثبت نام اخرین گزینه ثبت نام دانش آموزان را بزنید .

🔴سپس دو گزینه برای شما فعال می شود . الف در انتظار ثبت نام و ثبت نام شده . وقتی شما در انتظار ثبت نام را بزنید گزینه آبی رنگ ثبت نام برای شما فعال خواهد شد . کد ملی و پایه دانش اموز را انتخاب و تایید ثبت نام را میزنید

🔴 سپس از قسمت عملیات اولیه سازماندهی و ثبت نام مشخصات فردی و پرونده تحصیلی دانش آموزان از قسمت + ایجاد ( ابی رنگ ) کد ملی دانش اموز را در که در قسمت ثبت نام زده بودید اینجا میزنید و اطلاعات تکمیلی و فردی و والدین و از جمله سنجش سلامت که اخرین گزینه می باشد را تایید و اعتبار سنجی را بزنید و ثبت نام تمام میشه .

🔴 البته این قسمت که توضیح داده شد برای دانش آموزان پایه اول و هفتم متوسطه اول و دهم انجام میشه .

🔴 همکاران محترم متوسطه دوم تا انجام هدایت تحصیلی باید کمی در ثبت نام صبر و شکیبایی داشته باشند .

🔴 دانش آموزان میان پایه هم که خود به خود و به طور اتوماتیک ثبت نام میشن . این قسمت را در باید در وضعیت ارتقاء پایه دانش آموز چک کنید .

🔴 برای سال تحصیلی آتی، بعد از ثبت نام دو کار دیگر باید انجام داد .👇

🔴۱. سازمان مدرسه جهت معرفی تعداد دانش آموزان پایه ها از قسمت عملیات اولیه – عملیات پیش ثبت نام – سازمان مدرسه که باید پایه ها و تعداد دانش اموزان پیش بینی شده را در این قسمت تعریف کرده و ارسال به منطقه را بزنید .‌مثلا دانش اموزان پایه چهارم ۱۰۳ پایه پنجم ۸۵ و پایه ششم ۹۰ و ….. و ارسال به منطقه تا سنجش منطقه امار شما را تایید کند و باید رنگ سبز برای تایید منطقه ظاهر شود .

🔷۲. ساختار مدرسه از قسمت عملیات اولیه – سازماندهی و ثبت نام که در این قسمت کلاس ها را تعریف کرده و ایجاد کلاس جدید را زده پایه تحصیلی و کد کلاس که یک کد ۵ رقمی خواهد بود را زده و نام کلاس و تعداد دانش اموز آن کلاس را وارد و اعتبار سنجی و تایید را بزنید .

💢 نکته : کد پنج رقمی برای کد کلاس به صلاح خودتان هر کدی می تواند باشد فقط باید پنج رقم باشد .‌

✅مثال :

⭕️ پایه تحصیلی : چهارم

⭕️ کد کلاس : ۵۵۳۶۴

⭕️ نام کلاس : چهارم الف

⭕️ تعداد دانش آموز : ۳۵

منبع : درسی فایل

فیلتر سرامیکی

حتما ببینید

پایان خدمات امداد و نجات هلال احمر در مراسم تشییع پیکر رئیس‌جمهور و همراهان-پیام امروز

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر خبر داد؛ بابک محمودی ضمن تسلیت مجدد …

2 نظر

 1. سلام اگه همون اول بگید سایت ثبت نام پیش دبستانی چی هست نیاز نیست همه مطلب رو بخونیم. یاعلی

 2. تو مقالتون اگه به مطلب زیر اشاره کنید بهتره چون برای بعضی ها سوال هست:
  سن ثبت نام پیش دبستانی
  سن ثبت نام پیش دبستانی یک ، چهار تا پنج سال تمام (متولدین ۲ مهر۹۶ تا یک مهر ۹۷ ) و سن ثبت نام آمادگی دو، پنج تا شش سال تمام (متولدین ۲ مهر ۹۵ تا یک مهر ۹۶) است.

  سن پیش دبستانی ۱ : چهار تا پنج سال تمام
  سن پیش دبستانی ۲ : پنج تا شش سال تمام
  لازم به ذکر است، بهترین زمان نام نویسی کودکان در مقطع پیش دبستانی ، یکسال پیش از ورود به دوره ابتدایی یعنی سن ۶ سالگی می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *