سوله آکام فلز

رشد ۱۸ درصدی مصرف برق خوزستان در روز گذشته

ایسنا/خوزستان مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای خوزستان گفت: مصرف شبکه برق خوزستان همچنان افزایشی بوده و در کانال ۵ هزار مگاواتی قرار گرفته است.

محمود دشت‌بزرگ اظهار کرد: در روز جمعه ۲۶ فروردین ماه با وجود آنکه روزی تعطیل بود، اوج مصرف برق با رشد ۱۸.۲ درصدی از ۴ هزار و ۲۰ مگاوات در مدت مشابه سال قبل به ۴ هزار و ۹۱۵ مگاوات رسید.

وی افزود: این افزایش مصرف از هفته گذشته شروع شده و در روز سه شنبه ۲۳ فروردین ماه با رشد ۲۲ درصدی اوج مصرف به پنج هزار و ۸۰ مگاوات رسید که رقم قابل توجهی برای این موقع از سال است و این پیک مصرف بیش از ۵ هزار مگاواتی تا روز بعد ادامه‌دار بود.

مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای خوزستان تصریح کرد: این اوج مصرف که به دلیل ورود بار سرمایشی به شبکه بوده، واکنشی در مقابل گرما و آلودگی هوا به دلیل گرد و غبار است.

دشت‌بزرگ اظهار کرد: با توجه به خشکسالی و کاهش ذخیره نیروگاه‌های برق آبی، از همه مشترکین درخواست می‌شود که مدیریت مصرف برق را در سرلوحه برنامه‌های خود قرار دهند.

وی عنوان کرد: اگر مصرف برق همچنان افزایشی باشد، باید برای تولید برق از ذخیره آبی محدود نیروگاه‌های برق آبی استفاده کرد و این اقدام باعث می‌شود که در تابستان و پیک بار دچار محدودیت شویم.

به گزارش ایسنا بر اساس اعلام شرکت برق منطقه‌ای خوزستان، مصرف برق در شبکه برق منطقه‌ای خوزستان در ۱۵ فروردین ماه نیز رشد پیک ۵۲ درصدی را تجربه کرده است. گفتنی است، شرکت برق منطقه‌ای خوزستان وظیفه تامین، انتقال و پایداری شبکه انتقال و فوق توزیع در دو استان خوزستان و کهگیلویه و بویراحمد را بر عهده دارد.

انتهای پیام

فیلتر سرامیکی

حتما ببینید

تمدید قرارداد‌های اجاره بازار مسکن افزایش یافته است-پیام امروز

داود بیگی نژاد نایب رئیس اول اتحادیه مشاوران املاک در گفت‌وگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *