سوله آکام فلز

رفع موانع دارویی زائران ایرانی در عراق

رییس سازمان حج و زیارت در دیدار با وزیر بهداشت عراق، مطالبات ایران درباره تأمین داروی زائران به‌ویژه در زمان اربعین و همچنین رفع موانع حمل داروهای خاص توسط زائران در این کشور را مطرح کرد که موافقت اولیه را دریافت کرد.

به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی سازمان حج و زیارت، سیدصادق حسینی در ادامه سفر به عراق و در دیدار با وزیر بهداشت این کشور با اشاره به موفقیت‌آمیز بودن واکسیناسیون کرونا در ایران، هدف از این سفر را دیدار با مسؤولان مربوطه و تسهیل در امور زائران دانست.

او با اشاره به موضوعات بهداشتی و درمانی زائران ایران در سفر به عراق، گفت: با توجه به این‌که برخی زائران بنا به تجویز پزشک، داروهای خاصی را باید برای مدت اقامت در عراق همراه داشته باشند، وزارت بهداشت عراق در هماهنگی با مبادی ذی‌ربط امکان انتقال داروهای مورد نیاز را با نسخه پزشک فراهم کند.

رییس سازمان حج و زیارت ارائه مجوز به مرکز پزشکی حج و زیارت برای انتقال داروهای مورد نیاز زائران را درخواست دیگر ایران مطرح کرد و افزود: با توجه به پیشرفت جمهوری اسلامی ایران در تولید ۹۸ درصد داروهای پزشکی که استانداردهای لازم را دارند، وزارت بهداشت عراق مجوز داروی مورد نیاز مراکز درمانی را برای استفاده زائران ایرانی فراهم کند.
 

ارائه مجوز راه‌اندازی مراکز درمانی بین‌راهی در ایام اربعین، ‌خواسته دیگر رییس سازمان حج و زیارت بود که در دیدار با وزیر بهداشت عراق مطرح شد.
 

هانی موسی العقابی ـ وزیر بهداشت عراق ـ نیز با اشاره به ارتباط خوبی که با وزارت بهداشت و درمان جمهوری اسلامی ایران دارند، موافقت خود را با درخواست مطرح شده درباره همراه داشتن داروهای خاص زائران، ارائه مجوز به مرکز پزشکی حج و زیارت برای انتقال داروهای مورد نیاز زائران و مجوز راه‌اندازی مراکز درمانی بین‌راهی در ایام اربعین اعلام کرد و گفت: اقدامات لازم دراین خصوص باید انجام شود.

طرفین همچنین با اشاره به تعلقات مذهبی بین دو کشور، بر ارتقاء همکاری‌ها در تسهیل ارائه خدمات به زائران ایرانی و عراقی تاکید کردند.

رییس سازمان حج و زیارت که از روز جمعه به عراق سفر کرده است، تا کنون دیدارهایی با برخی مقامات ایرانی و عراقی در این کشور، از جمله نماینده ولی فقیه در عراق، سرکنسول ایران در کربلا و کنسول ایران در نجف، مدیر فرودگاه نجف و تولیت حرم امام علی (ع) داشته و درباره لزوم همکاری برای کاهش هزینه سفر به عتبات عالیات عراق و همچنین بازگشایی مرز زمینی به روی زائران مذاکراتی داشته است.

انتهای پیام

فیلتر سرامیکی

حتما ببینید

نیازمند بیانیه‌ای از سوی ستاد صیانت برای قاچاق فیلم‌ها هستیم-پیام امروز

در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان مطرح شد؛ مقوله قاچاق فیلم، اتفاق تازه‌ای در سینمای …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *