سوله آکام فلز

رونمایی از خاطرات «حسین کلانی»

کتاب خاطرات «حسین کلانی» با نام «معمار سرطلایی» رونمایی می‌شود.

به گزارش ایسنا و به نقل از روابط عمومی مجموعه فرهنگان فرشته، دومین «عصر چهارشنبه‌های بخارا» در سال ۱۴۰۱ به معرفی و بررسی کتاب «معمار سرطلایی: گفتگو با حسین کلانی» اختصاص دارد. این برنامه در ساعت پنج عصر چهارشنبه (بیست‌وچهارم فروردین‌ماه ۱۴۰۱) و با حضور حسین کلانی، حبیب‌اله اسماعیلی، ناصر عظیمی، شهرزاد کردبچه و علی دهباشی در کتابفروشی فرهنگان فرشته(به نشانی: خیابان فیاضی (فرشته)، بعد از چناران، پلاک ۵۰) برگزار می‌شود و هم‌زمان به صورت زنده از اینستاگرام بخارا و مجموعه فرهنگان فرشته پخش خواهد شد.

کتاب «معمار سرطلایی: گفتگو با حسین کلانی»، چهارمین کتاب از مجموعه تاریخ شفاهی فوتبال ایران است که توسط کمیته ملی المپیک گرد آمده و توسط انتشارات نگارستان اندیشه منتشر شده است.

براساس این خبر، کمیته ملی المپیک با راه‌اندازی پروژه تاریخ شفاهی ورزش ایران تلاش کرده تا نسبت به شناسایی، گردآوری، حفاظت و صیانت از پیشینه و میراث مستند ورزش کشور و به‌تبع آن المپیک و پارالمپیک اقدام کند. 

این کتاب حاصل هفت جلسه گفت‌وگو با حسین کلانی، بازیکن بنام فوتبال کشورمان است. در این هفت جلسه کوشش شده در گفت‌وگوی با حسین کلانی بخش‌هایی از تاریخ فوتبال و تأثیر آن در فرهنگ معاصر واکاوی شود. در این گفت‌وگوها با رویکرد فرهنگی از زندگی و سوانح عمر ورزشی و اجتماعی کلانی سخن به میان آمده است.

حسین کلانی در سوم بهمن سال ۱۳۲۳ در چهارراه سیدعلی، خیابان سعدی، ساعت ۱۱ صبح یک روز سرد زمستانی به دنیا آمده و کودکی‌اش را در تهران، کرمانشاه و سپس اصفهان سپری کرده است. کلانی دوران دبیرستان را در مدرسه رشید یاسمی یا همان مدرسه نیکی علاء که امروز شهید مدنی نام گرفته در شمیران تهران، درس خوانده است. در ادامه با آن‌که در رشته پزشکی دانشگاه ملی، پذیرفته شده بود، رشته معماری همان دانشگاه را ادامه داد و فارغ‌التحصیل شد. او بعدها از دانشگاه کالیفرنیا دکترای معماری گرفت و پس از بازگشت به ایران، زندگی حرفه‌ای خود را در این رشته ادامه داد. او در این کتاب از گرایش‌ها و فعالیت‌های سیاسی‌اش در دوران جوانی سخن گفته و زندگی ورزشی‌اش را با جزئیات کامل بازگو کرده است.

انتهای پیام

فیلتر سرامیکی

حتما ببینید

بارسلونا ۱ (۴) – (۶) ۴ پاری‌ سن‌ ژرمن/ انریکه از خاطرات کاتالان‌ها علیه آنها استفاده کرد + فیلم-پیام امروز

در دیدار برگشت مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان اروپا، تیم بارسلونا در ورزشگاه مونتجوئیک …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *