سوله آکام فلز

ساز و کار پذیرش معتادان متجاهر در شرق و غرب استان تهران تعیین تکلیف شود-پیام امروز


علیرضا فخاری در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر که در استانداری تهران برگزار شد، بر ضرورت ظرفیت سازی استان تهران در حوزه مراکز بازپروری ماده ۱۶ تاکید و اظهار کرد: در این زمینه ابلاغ‌های لازم به فرمانداران صورت می‌گیرد که طی آن ساز و کار پذیرش معتادان متجاهر در شرق و غرب استان تهران تعیین تکلیف شود.

استاندار تهران با تاکید بر پیگیری تکمیل ظرفیت‌ها در حوزه مراکز بازپروری ماده ۱۶ و استفاده از بخش خصوصی، گفت: در این حوزه تأمین اعتبارات از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

فخاری در ادامه به مدت زمان نگهداری، درمان و مراقبت پس از خروج معتادان متجاهر از مراکز ماده ۱۶ اشاره کرد و افزود: باید ساز و کاری فراهم شود که طی آن افراد بتوانند پس از طی دوره به آغوش خانواده‌شان باز گردند و تا زمانی که برای اشتغال و بازگشت به خانواده فکر اساسی صورت نگیرد، چرخه معیوب می‌ماند.

وی با بیان اینکه نباید بار تهران در حوزه پذیرش معتادان متجاهر بیشتر شود، عنوان کرد: لازم است که ظرفیت‌های شرق و غرب استان تهران توسط فرمانداران شناسایی و اقدامات لازم در این حوزه صورت بگیرد.

استاندار تهران همچنین در خصوص برگزاری مراسم روز جهانی مبارزه با مواد مخدر پیشنهاد کرد: در این راستا می‌توانیم با دعوت از جامعه نخبگانی، همایشی با حضور نجات یافتگان و کسانی که در معرض تهدیدات مواد مخدر بوده و بهبود پیدا کرده اند، برگزار کنیم که طی آن اقدامات صورت گرفته با هدف امید آفرینی و حرکت جامعه به سوی سلامت تبیین شود، همچنین می‌توانیم در این همایش، در حوزه پیشگیری و مبارزه با مواد مخدر گزارشاتی اعلام و اقدام مورد هدف را در حوزه اطلاع رسانی داخلی و بین المللی بازتاب دهیم.

در این جلسه در حوزه مجموعه تربیتی «یاور شهر»، «خانه یاریگران زندگی»، اشتغال زایی، پذیرش و درمان معتادان متجاهر، تأمین اعتبارات حول این مراکز و مبارزه با آسیب‌های اجتماعی و مواد مخدر بررسی‌هایی صورت گرفت و تصمیماتی اتخاذ شد.

منبع: ایسنا 


Source link

فیلتر سرامیکی

حتما ببینید

اهمیت خواب کافی در ناباروری + فیلم-پیام امروز

۱۱:۴۲ – ۲۲ خرداد ۱۴۰۳ ۱۱:۴۲ – ۲۲ خرداد ۱۴۰۳ کم خوابی عامل بروز بسیاری …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *