سوله آکام فلز

سجادی: ورزشکاران پارالمپیکی همیشه الهام‌بخش دیگر ورزشکاران هستند

به گزارش خبرگزاری تسنیم و به نقل از پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، ماجد راشد رئیس کمیته پارالمپیک آسیا با حضور در وزارت ورزش و جوانان با سیدحمید سجادی دیدار و گفت‌وگو کرد.

سجادی در این دیدار اظهار داشت: تشکر می‌کنم به خاطر همه تلاش‌هایی که مسئولان کمیته پارالمپیک آسیا و ایران برای ورزش جانبازان و معلولین انجام می‌دهند. دومین باری است که افتخار این را داریم که در خدمت آقای ماجد راشد و تیم همراه‌شان باشیم. در همان جلسه اول با دیدگاه‌های روشن آقای ماجد راشد درباره حمایت از ورزش معلولین آشنا شدم.

وی افزود: به‌عنوان یک ورزشکار اعتقاد به ورزش جانبازان و معلولین دارم. فکر، خلاقیت و ابتکار یکی از نیازهای اصلی برای معلولین در جهان است. ورزش جانبازان و معلولین بعد از انقلاب اسلامی یک راه جدید را طی می‌کند و توانسته است به موفقیت‌های زیادی دست پیدا کند. در رأس کشور مقام معظم رهبری همیشه بعد از افتخارآفرینی پارالمپیکی‌ها با پیام‌های‌شان ما را دلگرم کرده‌اند.

وزیر ورزش و جوانان با اشاره به تجلیل هر ساله از ورزشکاران پارالمپیکی خاطرنشان کرد: ورزشکاران پارالمپیکی ما همواره در مراسم تجلیل از ورزشکاران درخشیده‌اند و مدال‌آوری ورزشکاران پارالمپیکی، الهام‌بخش برای دیگر ورزشکاران بوده است.

سجادی همچنین راجع به موفقیت بانوان ورزشکار پارالمپیکی گفت: جمهوری اسلامی نگاه ویژه‌ای به ورزش بانوان دارد و به همین علت در بازی‌های پاراآسیایی هانگژو با افزایش تعداد بانوان همراه هستیم و این نشان‌دهنده اهمیت و جایگاه ورزش بانوان است.

وی ادامه داد: در انتخاب ورزشکاران معلول نگاه ویژه‌ای به معولیت‌های شدید مثل ورزش بوچیا و نابینایان داریم. تشکر ویژه از آقای کارگری و دیگر همکاران‌شان دارم که بسیار در توسعه ورزش پارالمپیک فعال هستند. راهی که هم‌اکنون در کمیته پارالمپیک پیش گرفته شده، همان راهی است که آقای خسروی‌وفا از چند سال پیش ریل‌گذاری کرده بود.

وزیر ورزش و جوانان همچنین با اشاره به حضور رئیس کمیته پارالمپیک آسیا و هیئت همراه در ایران اظهار داشت: این حضور نوید فضای همدلی را برای ورزش پارالمپیکی ایران می‌دهد. امیدوارم در سایه تعامل و برادری کمیته پارالمپیک ایران و آسیا اتفاقات بسیار خوبی برای ورزش جانبازان و معلولین رخ دهد. ما انتظار همکاری بیشتر از کمیته پارالمپیک آسیا داریم.

انتهای پیام/

فیلتر سرامیکی

حتما ببینید

سوئیس ۳ – ۱ مجارستان/ بردی به شیرینی شکلات سوئیسی + فیلم-پیام امروز

دومین دیدار جام ملت‌های اروپا ۲۰۲۴ از ساعت ۱۶ و ۳۰ دقیقه امروز در شهر …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *