سوله آکام فلز

سرمایه‌گذاری ۵.۵ میلیارد دلاری هیوندای در آمریکا

گروه خودروسازی هیوندای موتور کره جنوبی، ۵.۵ میلیارد دلار برای ساخت وسایل نقلیه الکتریکی و باتری در ایالات‌متحده سرمایه‌گذاری می‌کند.

به گزارش ایسنا، گروه خودروسازی هیوندا اعلام کرد که قصد دارد حدود ۵.۵۴ میلیارد دلار برای ساخت اولین خودروی اختصاصی کامل الکتریکی و تاسیسات تولید باتری خود در ایالات‌متحده سرمایه‌گذاری کند.

این شرکت در بیانیه‌ای افزود که هیوندا در اوایل سال ۲۰۲۳ تاسیسات جدید خود در گرجستان را راه‌اندازی خواهد کرد و انتظار می‌رود تولید تجاری خود را در نیمه اول سال ۲۰۲۵ با ظرفیت سالانه ۳۰۰ هزار دستگاه برقی آغاز کند.

گروه خودروسازی کره‌جنوبی اعلام کرد که قصد دارد حدود ۸۱۰۰ شغل ایجاد کند. گروه خودروسازی هیوندا افزود که کارخانه تولید باتری از طریق یک مشارکت راهبردی ایجاد خواهد شد که جزئیات آن متعاقبا اعلام خواهد شد.

رویترز هفته گذشته گزارش داد که هیوندا در حال مذاکره برای ساخت کارخانه تولید خودروهای برقی در ایالات‌متحده است و با مقامات گرجستان گفتگو کرده است.

این کارخانه بخش مهمی از سرمایه‌گذاری برنامه‌ریزی شده ۷.۴ میلیارد دلاری هیوندا در ایالات‌متحده تا سال ۲۰۲۵ برای تقویت تحرک آینده است. ایالت جورجیا انتظار دارد علاوه بر سرمایه‌گذاری، یک میلیارد دلار دیگر سرمایه‌گذاری اضافی را از تامین‌کنندگان غیروابسته گروه هیوندای موتور جذب کند.

همچنین، گروه هیوندا اعلام کرد که قصد دارد ۲۱ تریلیون وون (۲۲.۷ میلیارد دلار سنگاپور) تا سال ۲۰۳۰ برای توسعه تجارت خودروهای برقی خود در کره‌جنوبی سرمایه‌گذاری کند.

انتهای پیام

فیلتر سرامیکی

حتما ببینید

ابلاغیه جدید ستاد مبارزه با قاچاق برای حل مشکل طلافروشان-پیام امروز

مجید رضوی، رئیس ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز، در نامه ای ضوابط …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *