سوله آکام فلز

سرما بیاید وام مسکن به درد روستاییان نمی‌خورد

اگرچه تسهیلات ۲۰۰ میلیون تومانی ساخت مسکن روستایی از ۲۵ آبان سال گذشته به تصویب رسیده اما به دلیل عدم پرداخت یارانه سود تا کنون این وام دست روستاییان را نگرفته و اگر فصل گرما به پایان برسد، تسهیلات مذکور بخصوص در مناطق سردسیر چندان به کار نمی‌آید.

به گزارش ایسنا، رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی دو روز قبل با اشاره به هماهنگی‌های صورت گرفته با معاون اول رییس جمهور اعلام کرد که پرداخت وام ۲۰۰ میلیون تومانی مسکن روستایی از هفته آینده آغاز می‌شود. تسهیلات مذکور که از ۲۵ آبان سال ۱۴۰۰ در شورای عالی مسکن با حضور رییس جمهور به تصویب رسیده هنوز شکل اجرایی به خود نگرفته است.

تسهیلات ۲۰۰ میلیون تومانی ساخت مسکن روستایی با نرخ سود ۵ درصد و مدت بازپرداخت ۲۰ ساله خواهد بود که بناست یارانه ۱۳ درصدی آن را دولت بپردازد؛ اما ظاهرا سازمان برنامه تا کنون با پرداخت این تسهیلات موافقت نکرده است.

اکبر نیکزاد ـ رییس بنیاد مسکن روز ۲۰ فروردین سال جاری در نشست خبری گفت که در حال حاضر سازمان برنامه و بودجه، محکم جلوی این مصوبه ایستاده و مکاتبات ما در این زمینه یک زونکن شده است. رئیس‌جمهوری هم در این زمینه دستور اکید داده اما آقای میرکاظمی ترک فعل می‌کند.

او به تازگی هم با اشاره به عدم هماهنگی میان بنیاد مسکن، سازمان برنامه و بودجه، وزارت راه و شهرسازی و بانک مرکزی در پرداخت وام مسکن روستاییان گفته است: با توجه به اینکه در برخی از مناطق کشور برای ساخت و ساز ۶ ماه بیشتر فرصت نبوده  و بعد از شهریور ماه به دلیل بارش باران، برف و سرما امکان اجرای عملیات نیست از سازمان برنامه درخواست کردیم این ما به التفاوت سود مسکن روستایی را پرداخت کند تا مشکل روستائیانی که به شدت پیگیر این وام هستند، حل شود.

انتهای پیام

فیلتر سرامیکی

حتما ببینید

احتمال پرداخت مرحله سوم سود سهام عدالت در خرداد ماه-پیام امروز

در برنامه صف اول عملکرد سازمان بورس و اوراق بهادار بررسی شد و مجید عشقی، …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *