سوله آکام فلز

سقف پرداختی به اعضای هیات علمی اعلام شد

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران با تاکید بر اینکه سقف پرداخت اعضای هیات علمی به ۳۹ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان افزایش پیداکرده است، گفت: در خصوص کارانه نیز وزارت بهداشت در حال رفع مشکل پلکانی در دوره‌های قبل است و سقف ۹۰ میلیون تومان را در نظر گرفته اند البته به‌ندرت کسی به این عدد می‌رسد.

به گزارش ایسنا، دکتر حسین قناعتی در نشست هیئت‌رئیسه دانشگاه علوم پزشکی تهران در خصوص بازنشستگی اعضای هیئت‌علمی دانشگاه ها نیز گفت: طبق آمار معاونت توسعه دانشگاه، میزان بازنشستگی اعضای هیئت‌علمی در سال های گذشته ۵۰ نفر در سال بوده و در سال گذشته بیش از ۳۰ نفر بازنشسته شده اند که کمتر از حد معمول بوده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران افزود: برخی کسانی که بازنشسته شده اند کسانی بوده اند که سه سال در محل کار خود حضور نداشته اند. بنابراین اگر زمان بازنشستگی آنها رسیده بهتر است تا راه برای افراد علاقه مند و دلسوز دانشگاه باز شود.

وی یکی از شاخص های دیگر بازنشستگی اعضای هیئت‌علمی را رکود علمی آنان عنوان کرد و گفت: طبق قانون، اعضای هیئت‌علمی باید پس از ۸ سال ارتقاء پیدا کنند اما می‌بینیم که یک فرد پس از ۳۰ سال استادیار باقی مانده است و یا اینکه کسی موعد بازنشستگی‌اش فرا رسیده و چند سال است که در خارج از کشور به سر می‌برد و اهمیتی برای بخش خودش قائل نیست. اینها برخی مواردی است که مدنظر داشتیم.

دکتر قناعتی با اشاره به حفظ ضریب حقوق اعضای هیئت‌علمی گفت: خوشبختانه با تلاش معاون توسعه ضریب ۱.۶ برای همه اعضای هیئت‌علمی به‌جز ۴۰ نفر، حفظ شد که برای آن ۴۰ عضو هیئت‌علمی هم در پی راهکار هستیم؛ ضمن اینکه در حیطه علوم پزشکی ضرایب حقوقی تغییری نکرده است.

به گفته وی، سقف پرداخت نیز به ۳۹ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان افزایش پیداکرده است. در خصوص کارانه نیز وزارت بهداشت در حال رفع مشکل پلکانی در دوره‌های قبل است و سقف ۹۰ میلیون تومان را در نظر گرفته اند البته به‌ندرت کسی به این عدد می‌رسد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران با بیان اینکه مشکلی در پرداخته‌ای حقوقی در فروردین و اردیبهشت وجود ندارد افزود: اگر مطالبات بیمه‌ای دانشگاه وصول شود به‌سرعت کارانه‌ها را پرداخت خواهیم کرد و سعی می‌کنیم فاصله ۳ ماهه پرداخت کارانه را کمتر کنیم.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تهران، وی اضافه کرد: این ها افتخار ما نیست؛ افتخار ما زمانی است که بتوانیم ماهیت برنامه‌های آموزشی را تغییر دهیم و بهتر کنیم و بتوانیم شرکت‌های دانش‌بنیان را افزایش دهیم؛ پژوهش را عدالت محور کنیم و از انحصار افراد خاص دربیاوریم و اجازه دهیم هر محققی در دانشگاه که هیچ پشتوانه سیاسی یا اتکای به قدرت ندارد بتواند مشابه افراد دیگر پژوهش کند و ما سعی می‌کنیم به این مهم برسیم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران با انتقاد به بازرسی‌ها در دوره‌های قبلی دانشگاه گفت: مشکلات مالی در دانشگاه وجود دارد که بعضاً به دلیل بی‌توجهی بازرسی‌های قبلی بوده است که خوب انجام نشده است. هر جا که بررسی می‌کنیم متوجه می‌شویم که وضع می‌توانسته خیلی بهتر باشد و یا در مواردی که انگشت شمار هم با فسادهای مالی برخورد می‌کنیم که ناشی از سوءمدیریت بازرسی‌های قبلی است.

دکتر قناعتی در پایان سخنان خود گفت: یکی از اقداماتی که پس از فروکش کردن کرونا انجام خواهیم داد راه‌اندازی کرسی‌های آزاداندیشی است اگرچه معمولا مسئولان از این مسئله اجتناب می‌کنند اما من از آن استقبال می‌کنم تا دانشجویان و استادان بتوانند در بحث‌های آزاد با مسئولان رودررو صحبت کنند که البته باید چیدمان و رعایت قوانین آن به‌طور کامل انجام شود.

انتهای پیام

فیلتر سرامیکی

حتما ببینید

تصاویر HMD Pulse لو رفت؛ موبایلی که باید نوکیا نام می‌گرفت-پیام امروز

HMD Global به عرضه‌ گوشی نوکیا ادامه می‌دهد؛ اما امسال می‌خواهد گوشی‌هایی با برند اختصاصی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *