سوله آکام فلز

سود سالانه هزار میلیاردی مافیای «غربالگری‌» در کشور / قانون جوانی جمعیت، سد راه سودجویان

سرپرست اداره جوانی جمعیت وزارت بهداشت گفت: به نظر می رسد مافیای غربالگری‌های بدون اندیکاسیون علمی در ایران که سالانه بیش از ۱۰۰۰ میلیارد تومان سود به جیب می‌زنند قصد دارند با روش‌های مذبوحانه همچنان به اسقاط جنین‌های بی گناه در ایران آن هم به بهانه علم سلامت باروری و کاهش تولد معلولان همچنان ادامه دهند و چون قانون جوانی جمعیت را سد راه خود می‌بینند ناجوانمردانه بدان می‌تازند.

به گزارش ایسنا، دکتر صابر جباری فاروجی در خصوص مطلب چاپ شده در یکی از جراید  با عنوان” با حذف غربالگری جنین، فقط فکر افزایش جمعیت هستند با افزایش تعداد معلولان، هزینه نگهداری آن ها چگونه تامین می شود؟ ” گفت: هر از چند گاهی قانون مترقی و هوشمندانه حمایت از خانواده و جوانی جمعیت به بهانه القا حذف غربالگری جنین مورد هجمه ناجوانمردانه قرار می گیرد که مقایسه فرایند غربالگری قبل و بعد از تصویب و ابلاغ قانون گویای همه چیز است.

سرپرست اداره جوانی جمعیت وزارت بهداشت در ادامه با بیان این که  قبل از ابلاغ قانون جدید شروع فرایند غربالگری توسط افراد غیر متخصص آغاز می شد، افزود: در حال حاضر شروع فرایند غربالگری تخصصی‌تر شده و توسط پزشک متخصص زنان و زایمان آغاز می شود.

وی گفت: بر خلاف رویه رایج در دنیا در ایران تقریبا تمام مادران باردار حتی مادران جوان زیر۳۵ سال به بهانه دروغین احتمال زیاد سندرم داون بدون اندیکاسیون علمی مجبور به انجام غربالگری می شدند که در قانون جدید با حفظ کرامت و اختیار انسانی نقش والدین پر رنگ‌تر شده و اجبار برداشته شده است.

جباری در ادامه  با بیان این که هیچ آمار مستند و قابل دفاعی از اینکه انجام غربالگری به همراه آمنیوسنتز موجب کاهش تولد معلولان در کشور شده است وجود ندارد بلکه برعکس سقط‌های القایی ناشی از عمل تهاجمی آمنیوسنتز به شدت افزایش پیدا کرده و بسیاری از جنین های سالم متاسفانه اسقاط شده‌اند، افزود: بدین منظور در قانون جدید کل فرایند انجام غربالگری در سامانه جامع الکترونیک ثبت و واقعا به صورت مستند، آمار واقعی فرایند غربالگری و داده های آزمایشگاهی و سونوگرافی آن ثبت و قابل گزارش، رصد پایش و ارزیابی خواهد شد تا افراد  سودجو با جان مادر و جنین‌های بیگناه بازی نکنند.

بنابر اعلام وزارت بهداشت، وی همچنین گفت: در قانون جدید مبتنی بر سامانه جامع الکترونیک پوشش بیمه ای کامل‌تر شده و هزینه والدین به مراتب کمتر شده است.

سرپرست اداره جوانی جمعیت وزارت بهداشت در پایان گفت: به نظر می‌رسد مافیای غربالگری در ایران که سالانه بیش از ۱۰۰۰ میلیارد تومان سود به جیب می‌زنند قصد دارند با روش‌های مذبوحانه همچنان به اسقاط جنین‌های بی‌گناه در ایران آن هم به بهانه علم سلامت باروری و کاهش تولد معلولان همچنان ادامه دهند و چون قانون جوانی جمعیت را سد راه خود می بینند ناجوانمردانه بدان حمله می کنند.

انتهای پیام

فیلتر سرامیکی

حتما ببینید

گران‌‌فروشی داروی کمیاب به بهانه یک بخشنامه-پیام امروز

احمد جعفری‌نسب مدیرکل تعزیرات حکومتی استان تهران درباره برگزاری این گشت مشترک اظهار کرد: گشت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *