سوله آکام فلز

شاخص‌ها و حوزه‌های دریافت نشان علمی دانشگاه تهران اعلام شد

رئیس دانشکده روانشناسی دانشگاه تهران با تاکید بر اینکه اولین چهره‌های حائز دریافت نشان علمی دانشگاه تهران امسال معرفی می‌شوند، گفت: تمامی اساتید و چهره‌های علمی دانشگاه‌های سراسر کشور می‌توانند کاندیداهای دریافت این نشان باشند.

به گزارش ایسنا، دکتر رضا پورحسین در آئین رونمایی از نشان علمی دانشگاه تهران با تاکید بر اینکه معرفی چهره‌های علمی و الگو قرار دادن این چهره‌ها باید در جامعه جدی گرفته شود، گفت: قرار است نشان علمی دانشگاه تهران هر ساله به دانشمندانی که مرزهای علمی کشور را در سطوح علمی و حتی بین‌المللی در می نوردند و در این مسیر حرکت می‌کنند، اعطا شود. در واقع اعطای نشان علمی به این چهره‌ها و اساتید برتر کمک می‌کند که ایران همواره در مسیر علمی و فناوری حرکت کند و قله‌های علمی و پژوهشی را فتح کند.

رئیس دانشکده روانشناسی دانشگاه تهران خاطرنشان کرد: افراد و اساتیدی که نشان علمی دانشگاه تهران را دریافت می کنند، کسانی هستند که شاگردانی نخبه و علمی پرورش می‌دهند و وجه تمایز این جایزه که یک نشان آموزش عالی کشور است، با برگزاری همایش‌هایی نظیر چهره‌های ماندگار و … این است که این نشان از سوی دانشگاه تهران صرفا به افرادی که در مرزهای علم حرکت کردند، تعلق می‌گیرد.

دکتر پورحسین تاکید کرد: یکی از مؤلفه‌هایی که در اعطای جوایز علمی دوره قبل وجود داشت، بحث سن انتخاب افراد بود. این مؤلفه در هشت دوره از برگزاری چهره‌های بزرگ مورد توجه قرار گرفت، اما در اعطای نشان علمی دانشگاه تهران این موضوع مطرح نیست و جایزه به اساتید و کسانی که کارهای شاخص پژوهشی و علمی در عرصه‌های ملی و بین‌المللی انجام داده‌اند، تعلق خواهد گرفت.

این استاد دانشگاه تهران یادآور شد: تمامی اساتید دانشگاه‌های کشور و همچنین بزرگان دانشگاه تهران می‌توانند کاندیدای دریافت نشان علمی این دانشگاه باشند و اینطور نیست که نماد علمی صرفا به اعضای هیات علمی و چهره‌های خود دانشگاه تعلق بگیرد.

دکتر پورحسین در خصوص حوزه‌های دریافت نشان علمی دانشگاه تهران نیز گفت: این نشان به چهره‌هایی که در حوزه‌های مختلف علوم پایه، پزشکی، ادبیات، شعر، هنر، علوم اجتماعی، علوم رفتاری و … فعالیت کنند، بر اساس موازین و معیارهایی که تعیین می‌شود، تعلق می‌گیرد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: مراسم معرفی و اعطای نشان علمی دانشگاه تهران هر ساله برگزار می‌شود و امسال یعنی ۱۴۰۱ نیز اولین چهره‌هایی را که این نشان را دریافت خواهند کرد، معرفی می‌کنیم.

انتهای پیام

فیلتر سرامیکی

حتما ببینید

رقابت ۶۴ گروه در مرحله کشوری «مسابقات ملی مناظره دانشجویان ایران»-پیام امروز

توسط سازمان دانشجویان جهاد دانشگاهی برگزار می‌شود؛ دکتر رضا فریدزاده، رییس سازمان دانشجویان ایران در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *