سوله آکام فلز

شبکه مشاورین امور زنان و خانواده در وزارت رفاه ایجاد شد

مشاور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در امور زنان و خانواده گفت: شبکه مشاوران و نمایندگان امور زنان و خانواده در سطوح دستگاه‌ها، معاونت‌ها، ادارات کل مستقل ستادی و ادارات کل استانی تابعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با ظرفیت‌های اداری و جهادی شکل گرفته است همچنین کارگروه‌ها و کمیته‌های تخصصی با رویکرد حل مسئله و با هدف رصد، مطالعه وضع موجود، شناسایی نقاط قوت و ضعف و ارائه راهکارهای تخصصی و عملیاتی تشکیل شده‌اند.

به گزارش ایسنا «نرجس بختیار خلج» در آئین تجلیل از زنان فعال کارگر اظهار کرد: این شبکه که متشکل از بانوان متخصص از بدنه وزارتخانه است با رویکرد جهادی و مردمی و  در راستای سیاست‌های مردمی و توجه وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به تحکیم بنیان خانواده شکل گرفته است و تقویت خواهد شد.

وی افزود: به عنوان گام اول در مسیر مطالعه و آسیب‌شناسی وضع موجود، بهره‌مندی از ظرفیت تخصصی مجموعه و افزایش همکاری و هم افزایی بانوان با هدف ثمربخش بودن اقدامات برای آینده بانوان را دنبال می‌کنیم.

بختیار خلج تصریح کرد: حضور جهادی و امیدآفرین بانوان در عرصه خانواده و اجتماع علی رغم چالش و مشکلاتی که وجود داشته موجب درخشش و دلگرمی است و بار و وظیفه ما را در راستای حل مسائل سنگین می‌کند.

وی با اشاره به اهمیت رویکرد حل مسأله و استفاده از ظرفیت متخصصین و مسئولان درون و بیرون وزارتخانه گفت: در بخش‌های مختلف وزارتخانه اقدامات بسیار مناسبی برای بانوان انجام شده است و امیدواریم این اقدامات و برنامه ریزی‌ها خروجی های خوبی را برای جامعه هدف گسترده این حوزه اعم از شاغلان، جامعه هدف مستقیم و غیر مستقیم وزارتخانه داشته باشد.

بختیار خلج گفت: ظرفیت بسیار بالای زنان غیرتمند و غیور را داریم که همواره نقش آفرین عرصه های مختلف بوده اند از جمله درعرصه‌های تولید و کارآفرینی. زنان و مادران ما نه تنها در سرنوشت  خود و خانواده خود دخیلند که ان‌شاءالله رقم زننده سرنوشت جامعه به سوی تعالی و بالندگی هستند. بر خود وظیفه می‌دانم به عنوان خدمتگزاری کوچک در عرصه زنان و خانواده، در راستای آرامش، آسایش، بالندگی از آنان تلاش کنم.

مشاور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در امور بانوان و خانواده با بیان اینکه زنان کارگر ستون فقرات تولید و نبض حیات اقتصاد هستند، گفت: در جامعه تولید نیز، زنانی داریم که ضمن مشارکت اجتماعی مسئولیتی مهم تر دارند و آن تربیت  نسل تمدن ساز است کاهش مسائل و مشکلات ایشان در بخش مشارکت اجتماعی با هدف رسیدگی به امور خانواده و فرزندان باید در اولویت باشد.

وی افزود: اهمیت هم‌افزایی و مشارکت بانوان در رفع مشکلات خودشان برای رسیدن به آینده‌ای روشن تر و متعالی انکار ناپذیر است و ما تلاش می‌کنیم در ارتباط با این وزارتخانه و جامعه هدف محقق شود.

بختیار خلج اظهارکرد: عدم شناخت برخی مسئولان نسبت به وضعیت بانوان و مسائل خاص آنان و دغدغه های تشکیل و تحکیم خانواده، فراهم نبودن بستری مناسب جهت مشارکت فعالانه و ایفای نقش بانوان متخصص در تصمیم گیری‌ها و سیاستگذاری‌ها برای خود زنان و امور مرتبط با خانواده و عدم باورمندی به اهمیت این حوزه در بین مسئولان جامعه از جمله مواردی است که باید درباره آنها تجدیدنظر شود.

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی، وی در پایان گفت: برنامه‌های وزارت رفاه در دولت سیزدهم در راستای حفظ کرامت زنان و تحکیم خانواده خواهد بود.

انتهای پیام

فیلتر سرامیکی

حتما ببینید

فوت یک دختر در ساختمان وزرا کذب است-پیام امروز

 مرکز اطلاع رسانی پلیس تهران در اطلاعیه ای اعلام کرد: خبر در خصوص فوت به …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *