سوله آکام فلز

شخصیت هایی همچون میرزا کوچک جنگلی به نسل جوان شناسانده شود

ایسنا/گیلان جانشین فرمانده سپاه گفت: گیلان مهد دلیرانی است که هر کدام‌ یک الگو برای جوانان هستند لذا باید رشادت‌، مبارزات و مجاهدت‌های شخصیت‌هایی همچون میرزا کوچک خان جنگلی شناسایی و به نسل جوان و آیندگان به‌خوبی شناسانده شود.

سردار علی فدوی در سفر خود به استان گیلان به همراه سردار محمد عبدالله پور، فرمانده سپاه قدس گیلان از آرامگاه میرزا کوچک خان جنگلی بازدید کرد.

جانشین فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه استان گیلان دیار قهرمانان مجاهد در طول تاریخ است، اظهار کرد: استان گیلان یکی از مجاهدترین استان‌های کشور در راه مبارزه با استکبار بوده و در طول تاریخ در این راه شهدای بسیاری را تقدیم کشور و نظام مقدس جمهوری اسلامی کرده است.

وی با اشاره به رشادت‌ها و مبارزات جهادی میرزا کوچک خان جنگلی در راه مقابله با استبداد داخلی و استعمار خارجی گفت: گیلان مهد دلیرانی است که هر کدام‌ یک الگو برای جوانان هستند لذا باید رشادت‌، مبارزات و مجاهدت‌های شخصیت‌هایی همچون میرزا کوچک خان جنگلی شناسایی و به نسل جوان و آیندگان به‌خوبی شناسانده شود.

فدوی، وجود هشت هزار شهید گیلانی در دوران دفاع مقدس را نمونه‌ای از روحیه استکبارستیزی این خطه از کشور دانست و افزود: مردم گیلان در دوران دفاع مقدس و نیز دفاع از حرم رشادت‌های چشمگیر و ماندگاری از خود به نمایش گذاشتند که می‌تواند یک الگو مناسب در جامعه باشد.

جانشین فرمانده سپاه، با اشاره به تاثیرگذاری نهضت میرزا کوچک خان جنگلی در افزایش بصیرت مردم تصریح کرد: میرزا کوچک خان جنگلی یک افتخار و حتی اسطوره مردم و جامعه روحانیت گیلان و حتی کشور است به طوری که تاریخ ایران گواهی بر رشادت‌ها، شهامت‌ها و شهادت‌های فرزندان خود خواهد بود.

وی با تاکید بر لزوم توجه به ویژگی‌های شخصیتی میرزا کوچک خان جنگلی بیان کرد: میرزا در کنار مردم‌داری، اخلاق‌مداری، استبدادستیزی و استکبارستیزی، قدرت سازمان‌دهی و تشکیلات سازی داشت.

سردار محمد عبدالله پور، فرمانده سپاه قدس گیلان نیز، با بیان اینکه امثال میرزا کوچک خان جنگلی سرآغاز پیروزی انقلاب اسلامی در بهمن سال ۵۷ بودند، اظهار کرد: وجود علمایی مانند میرزا کوچک خان جنگلی سبب شد تا روحیه مبارزه با استکبار در دل مردم از جوامع مختلف در ایران افزایش پیدا کند که ثمره آن پیروزی انقلاب اسلامی در بهمن سال ۵۷ بوده است.

وی نهضت جنگل را بخشی از هویت گیلان دانست و گفت: در خصوص نهضت جنگل که بخشی از هویت گیلانیان است کارها و فعالیت‌های مختلفی انجام شد و آثار مختلفی نیز به چاپ رسیده ولی نهادینه کردن این موضوع در ذهن اقشار مختلف جامعه و پرداختن به ابعاد مختلف آن مبحثی است که می‌باید بیش از همیشه مورد اهتمام قرار گیرد.

فرمانده سپاه قدس گیلان، نهضت میرزا کوچک خان جنگلی را مردمی، اسلامی و تشکیلاتی دانست و خاطرنشان کرد: بسیاری از شخصیت‌های پرآوازه و حرکت‌های نهضت وار قبل و بعد از میرزا ماندگار نشدند، چون از کادرسازی نهضت جنگل برخوردار نبودند که این امر نشان‌دهنده قدرت مدیریتی میرزا کوچک خان جنگلی است.

انتهای پیام

فیلتر سرامیکی

حتما ببینید

نوسازی ۲۷۷ هزار واحد نهضت ملی مسکن در کشور آغاز شد                 -پیام امروز

محمد آیینی مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران در گفت‌وگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران با بیان …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *