سوله آکام فلز

"شهید فخری‌زاده" نماد اقتدارآفرینی، تحول‌خواهی و خودباوری است

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری پیام امروز، همزمان با سومین سالگرد شهادت دکتر فخری‌زاده، دکتر محمدصادق خیاطیان؛ رییس صندوق نوآوری و شکوفایی و جمعی از معاونان و مدیران، با حضور در منزل این شهید والامقام، با همسر و فرزندان ایشان دیدار و گفت‌و‌گو کرد.

دکتر محمدصادق خیاطیان در این دیدار، شهید فخری‌زاده را نماد اقتدارآفرینی، تحول‌خواهی و خودباوری توصیف کرد و گفت: مباحث اقتدارآفرینی و خودباوری به‌ویژه برای ما و همه فعالان حوزه دانش‌بنیان بسیار حائز اهمیت است.

عضو هیئت علمی دانشگاه شهید بهشتی افزود: فارغ از ویژگی‌های فردی ممتاز و نیز استعداد ذاتی و توانمندی‌های علمی و تخصصی بالای شهید دکتر فخری‌زاده، ایشان به مسائل با رویکرد فلسفی، عمیق و بنیادی، نگاه و این روحیه را به جوانان نیز منتقل می‌کردند.

رییس صندوق نوآوری و شکوفایی خاطرنشان کرد: جدا از بحث‌های تخصصی و علمی در حوزه هسته‌ای، در حوزه فناوری و هرجایی که کشور نیاز به یک محصول فناورانه با پیچیدگی‌های خاص خود داشت، شاهد تلاش‌های شهید فخری‌زاده بودیم و نمونه بارز آن را می‌توان در بحث تولید انبوه واکسن کرونا در کشور مشاهده کرد.

پیشنهاد مطالعه:  رونمایی از ربات جدید ژاپن برای پاکسازی زباله‌هایفضایی

خیاطیان با بیان اینکه کشور امروز به همت تلاش‌های شهید فخری‌زاده و پژوهشگران کشور به سطح بالایی از دانش و فناوری دست یافته است، افزود: تأثیری که تولید واکسن کرونا در کشور گذاشت، بسیار ارزشمند بود و کشور را بیمه کرد و در آینده می‌توانیم در مقابل سایر بیماری‌های دیگر، به خوبی واکنش نشان دهیم.

رییس صندوق نوآوری و شکوفایی حتی شهادت دکتر فخری‌زاده را هم برای کشور ارزشمند دانست و تأکید کرد: شهادت ایشان مصداق آیه شریفه ۱۰۶ سوره بقره «ما نَنْسَخْ مِنْ آیَةٍ أَوْ نُنْسِها نَأْتِ بِخَیْرٍ مِنْها أَوْ مِثْلِها أَلَمْ تَعْلَمْ أَنَّ اللَّهَ عَلی‏ کُلِّ شَیْ‏ءٍ قَدیر» ٌ است. همانطور که با شهادت هر فرمانده و سردار در جبهه‌های جنگ، فتح و پیروزی‌های متعددی حاصل می‌شد، در جبهه علمی هم شهادت دانشمندانی همچون شهید دکتر فخری‌زاده ثمرات بسیاری دارد و موفقیت‌های بسیاری را رقم می‌زند. ان‌شاءالله این توفیق را داشته باشیم مسیری که این شهید بزرگوار برای جوانان، دانشمندان و نخبگان کشور هموار کرده‌اند، با اقتدار ادامه دهیم.

پیشنهاد مطالعه:  اجرای طرح‌های تحول زمین‌شناسی با مشارکت محققاندانشگاهی

تهدید، مشکل و مسئله اساساً برای شهید دکتر فخری‌زاده معنا نداشت

فرزند شهید دکتر فخری‌زاده نیز در این دیدار، با تأکید بر ضرورت انتقال تفکر و مدل مدیریتی این شهید والامقام گفت: شهید فخری‌زاده، مبدع، بنیان‌گذار و فرمانده قرارگاه پدافند زیستی در کشور بودند و همزمان فرماندهی قرارگاه پدافند هسته‌ای کشور را برعهده داشتند.

وی افزود: زیرساخت‌های تولید واکسن کرونا همان زیرساخت‌های قرارگاه پدافند زیستی است. در نخستین بیماری همه‌گیر (جدید) که دنیا با آن درگیر شد، این قرارگاه پدافند زیستی به خوبی عمل کرد و جواب خود را پس داد و امیدآفرینی خوبی برای مردم کشور ایجاد کرد. به دلیل وجود این قرارگاه پدافند زیستی، در زمان همه‌گیری کرونا به سرعت واکسن کرونا آماده شد و ظرف مدت کوتاهی کارخانه تولید واکسن نیز احداث شد، بعد از شهادت ایشان به بهره‌برداری رسید.

فرزند شهید با اشاره به برنامه کشورهای غربی برای ترور شهید دکتر فخری‌زاده گفت: بسیاری از مستندهای ساخته‌شده توسط رژیم صهیونیستی نشان می‌دهد دشمن شناخت خوبی از این چهره علمی و برجسته کشور داشت و از سال‌ها قبل در لیست ترور صهیونیست‌ها قرار داشت؛ اما این تهدیدات برای دکتر فخری‌زاده اصلاً معنا نداشت و همه مشکلات، حتی همین همه‌گیری بیماری کرونا را یک فرصت می‌دانستند.

پیشنهاد مطالعه:  شرط جدید وزارت بهداشت برای پذیرش در آزمون پره انترنی

انتهای پیام/

فیلتر سرامیکی ریخته گری

حتما ببینید

ماهواره "پارس ۱" آماده پرتاب به فضا در مدار ۵۰۰ کیلومتری/ امکان تصویربرداری از تمام اراضی ایران در ۱۰۰ روز! + تصاویر

به گزارش خبرنگار فضا و نجوم خبرگزاری پیام امروز، ماهواره “پارس ۱” جزو کلاس ماهواره‌های …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *