سوله آکام فلز

ضرب‌وشتم و سوختگی فرد معلول در مرکز نگهداری قائمشهر صحت ندارد

ایسنا/مازندران روابط عمومی اداره کل بهزیستی استان مازندران در پاسخ به انتشار خبری در فضای مجازی در خصوص ضرب و شتم و سوختگی بدن فرد دارای معلولیت در مرکز نگهداری بالا لموک شهرستان قائمشهر با رد این ادعا توضیحاتی ارائه کرد.

به نقل از روابط عمومی اداره‌کل بهزیستی استان مازندران، با توجه به انتشار اخباری در فضای مجازی مبنی ضرب و شتم و سوختگی بدن فرد دارای معلولیت در مرکز نگهداری بالا لموک شهرستان قائمشهر موضوع سریعا در دستور کار قرار گرفت.

در این گزارش آمده است: توانخواه (ع.ش) در مورخه ۱۳۹۹/۴/۲۳ درمرکز بالا لموک قائمشهر پذیرش شد و در تاریخ ۱۴۰۰/۱۰/۵ بنا به تشخیص پزشک مرکز به علت ضعف، بی حالی و علایم بیماری، مسئول فنی مرکز با خانواده وی تماس حاصل نمود و از آنها درخواست کرد درخصوص درمان توانخواه مراجعه نمایند.

پس از مراجعه والدین با شرایط مذکور و بنا به اظهار مسئول فنی مرکز، توانخواه بدون هیچگونه علائم ضرب و شتم و سوختگی و تنها با علائم ضعف و بیماری تحویل پدر و مادر شد و ۲ یا ۳ روز بعد توانخواه به دلیل ابتلا به بیماری سل، توسط والدین در بیمارستان بستری گردید.

گفتنی است توانخواه مذکور از تاریخ ۱۴۰۰/۱۰/۵ تاکنون در منزل و توسط خانواده نگهداری می شود.

لازم به ذکر است هیچکدام از تصاویر منتشر شده از توانخواه در فضای مجازی، در مرکز نگهداری بالا لموک شهرستان قائمشهر نبوده است.

تصویر و اخباری که در روزهای اخیر از این فرد در فضای مجازی مبنی بر ضرب و شتم و سوختگی بدن توانخواه، به قصد برانگیختن عواطف و احساسات شهروندان گرامی و انتقاد از عملکرد سازمان های حمایتی به نمایش درآمد، جای بسی تاسف دارد.

طی دستور دکتر بریمانی، سرپرست بهزیستی مازندران، جهت بررسی دقیق و کامل صحت و سقم موضوع، تیم نظارتی به مرکز اعزام و چنانچه قصوری از جانب مرکز و پرسنل شاغل در مرکز باشد با آنان مطابق قانون برخورد خواهد شد.

در پایان ضمن تشکر از توجه و دغدغه شهروندان نسبت به مسائل افراد دارای معلولیت و پیشگیری از آسیب های اجتماعی انتظار می رود شهروندان قبل از انتشار اخبار با موضوعات اینچنینی از صحت و سقم ماجرا اطمینان حاصل نموده تا باعث جریحه دار شدن احساسات شهروندان نشوند.

لازم به ذکر است سازمان بهزیستی بعنوان دستگاه حمایتی در راستای کاهش آسیب های اجتماعی و حل مشکلات جامعه هدف و افراد دارای معلولیت از هیچ کوششی دریغ نمی ورزد و با همکاری کلیه دستگاه های مرتبط در راستای خدمت رسانی هر چه بهتر به جامعه هدف تلاش می نماید.

انتهای پیام

فیلتر سرامیکی

حتما ببینید

گران‌‌فروشی داروی کمیاب به بهانه یک بخشنامه-پیام امروز

احمد جعفری‌نسب مدیرکل تعزیرات حکومتی استان تهران درباره برگزاری این گشت مشترک اظهار کرد: گشت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *