سوله آکام فلز

ضرورت برگزاری نشست با صاحبنظران گرایش های مختلف سیاسی/حذف مصوبه تعیین سقف حقوق اساتید

رییس دانشگاه علوم پزشکی تهران خواستار برگزاری نشست با افراد صاحب نظر با گرایش های سیاسی مختلف تاکید کرد و گفت: از معاونانم می‌خواهم برنامه مشخصی را برای نشست با این افراد در حوزه‌های فرهنگی، آموزشی، پژوهشی و درمانی به‌صورت چهار بار در یک فصل طراحی و تنظیم کنند.

به گزارش ایسنا، دکتر حسین قناعتی در نشست هیئت‌رئیسه دانشگاه علوم پزشکی تهران با بیان اینکه انجام چیدمان مدیریتی در دانشگاه تقریباً به پایان رسیده است و با استقرار تیم جدید باید به سمت کارهای پیشرفته‌تر حرکت کنیم، افزود: از معاونانم می‌خواهم برنامه مشخصی را برای نشست با افراد صاحب صلاحیت و توانمند در حوزه‌های فرهنگی، آموزشی، پژوهشی و درمانی به‌صورت چهار بار در یک فصل طراحی و تنظیم کنند تا افراد با گرایش‌های سیاسی مختلف صحبت کنند. زیرا دانشگاه جای نقد می باشد و بسیار مهم است که نقد بیرون از دانشگاه داشته باشیم. بنابراین برنامه‌هایتان را برای این موضوع در هیئت‌رئیسه مصوب و پس از آن اجرا کنید.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران با تأکید بر اینکه نباید از نقد بهراسیم، افزود: من نیز به‌عنوان رئیس دانشگاه نباید فکر کنم که همه تصمیم‌هایی که می‌گیریم درست است بلکه نیاز به چکش‌کاری و مداخله دارد بنابراین خودتان را در معرض نقد قرار دهید و از نقد شدن نترسید.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تهران، دکتر قناعتی به ارتباطات بین‌المللی و به لزوم رعایت همه ضوابط اشاره کرد و گفت: من باور دارم که ارتباطات بین‌المللی برای رشد دانشگاه بسیار مهم است و شاخص‌ها و معیارهای رتبه‌بندی را افزایش می‌دهد بنابراین ضوابط بین‌المللی که باعث رشد دانشگاه در سطح‌بندی دانشگاه‌ها می‌شود را باید رصد کنید.

وی با تأکید به معاونان خود مبنی بر اینکه نظارت‌ها باید جدی گرفته شوند و حقوق مردم رعایت شود بحث تعرفه‌های پزشکی را یادآور شد و گفت: همه ما قبول داریم که تعرفه‌ها درست نیست، دولت هم باید این مسئله را مدنظر قرار دهد که تعرفه گذاری توسط کارشناسان دارای صلاحیت انجام شود نه اینکه بر اساس سلیقه و براساس اینکه منافع بیمه‌ها تأمین شود تصمیم‌گیری شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران تاکید کرد: اگر تعرفه گذاری‌ها درست انجام نشود و این روال ادامه پیدا کند بالاخره یک روز با کاهش جدی گروه پزشکی و پرستاری مواجه خواهیم شد چنانچه همین الان کوچ کادر درمانی به بخش خصوصی و به خارج از کشور نگران‌کننده است که امیدوارم مسئولان این واقعیت‌ها را ببینند و مسئله را حل کنند.

وی افزود:خوشبختانه مصوبه حذف سقف حقوق و مالیات پلکانی در حال نهایی شدن است که اگر این مهم رخ دهد مقداری از چالش‌های ما در حوزه درمان حل خواهد شد.

دکتر قناعتی به ارتباطات بین‌المللی و به لزوم رعایت همه ضوابط اشاره کرد و گفت: من باور دارم که ارتباطات بین‌المللی برای رشد دانشگاه بسیار مهم است و شاخص‌ها و معیارهای رتبه‌بندی را افزایش می‌دهد بنابراین ضوابط بین‌المللی که باعث رشد دانشگاه در سطح‌بندی دانشگاه‌ها می‌شود را باید رصد کنید.

انتهای پیام

فیلتر سرامیکی

حتما ببینید

فوت یکی از اراذل و اوباش در پایتخت-پیام امروز

این فرد روز سه‌شنبه گفت: این فرد اواخر سال گذشته بدلیل ایجاد ناامنی و مزاحمت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *