سوله آکام فلز

ضرورت طراحی الگوی کشت برای مناطق کشور با توجه به شرایط اقلیمی

ایسنا/خوزستان وزیر جهاد کشاورزی گفت: به دلیل شرایط اقلیمی و تغییرات اقلیمی باید با طراحی الگوی کشت برای مناطق، به سمتی حرکت کنیم که کمترین خسارت را کشاورزان ببینند و با منابع آبی که در اختیار داریم بتوانیم پایداری کشت را داشته باشیم.

سید جواد ساداتی نژاد امروز، ۲۵ فروردین ماه در حاشیه سفر به شهرستان‌های باغملک، ایذه و دزپارت در جمع خبرنگاران اظهار کرد: خوزستان قطب کشاورزی ایران است و در بحث امنیت غذایی ستون پایدار برای مردم کشور است.

به گزارش ایسنا،، وی افزود: رتبه اول تولید بسیاری از محصولات کشاورزی کشور به استان خوزستان اختصاص دارد.

وزیر جهاد کشاورزی گفت: امسال آغاز برداشت گندم در کشور از خوزستان شروع شده و تاکنون بیش از ۱۰ هزار تن خرید انجام شده است و امیدواریم امسال در خوزستان شاهد خرید بیش از یک میلیون تن گندم باشیم.

ساداتی نژاد عنوان کرد: هدف از سفر به خوزستان بررسی مسایل و مشکلات عمده در حوزه کشاورزی و تولیدات گیاهی استان است. در این سفر مشکلات تولیدات شهرهای ایذه، باغملک، دزپارت، دزفول و اندیمشک را بررسی خواهیم کرد تا مسایل و مشکلات کشاورزان و دامداران را مرتفع کنیم.

وی ادامه داد: یکی از مسایلی که باید در خوزستان توسعه یابد، کشت گلخانه ای است. با توجه به شرایطی که در بحث آب در برخی از نقاط استان وجود دارد، ظرفیت ۳۵۰ هکتاری در حوزه گلخانه ای باید رشد پیدا کند و در مناطق بیشتری کشت گلخانه ای انجام شود.

وزیر جهاد کشاورزی عنوان کرد: یکی از مباحثی که امسال به آن نگاه ویژه داریم بحث الگوی کشت است. امیدواریم با این کار کمک کنیم تا شرایط دامداران و کشاورزان بهبود پیدا کند.

ساداتی نژاد در خصوص شرایط خشکسالی گفت: خشکسالی یک بحث جدی است که از سال گذشته با وسعت زیادی در دشت های کشور با آن مواجه بودیم و امسال نیز بخش هایی از کشور با خشکسالی مواجه هستند.

وی افزود: امیدواریم تصمیمات خوبی برای کشاورزان و دامدارانی که از خشکسالی آسیب دیده اند در بحث پرداخت تسهیلات و امهال و استمهال تسهیلاتی که در گذشته دریافت کرده اند اتخاذ کنیم.

وزیر جهاد کشاورزی در پایان گفت: به دلیل شرایط اقلیمی و تغییرات اقلیمی باید با طراحی الگوی کشت برای مناطق، به سمتی حرکت کنیم که کمترین خسارت را کشاورزان ببینند و با منابع آبی که در اختیار داریم بتوانیم پایداری کشت را داشته باشیم.

انتهای پیام

فیلتر سرامیکی

حتما ببینید

ابلاغیه جدید ستاد مبارزه با قاچاق برای حل مشکل طلافروشان-پیام امروز

مجید رضوی، رئیس ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز، در نامه ای ضوابط …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *