سوله آکام فلز

طرح جامع کیفیت محصولات خودروسازی پیگیری و اجرا می‌شود

به گفته معاون کیفیت گروه صنعتی ایران‌خودرو، طراحی، تولید و عرضه خودروهای جدید براساس نقشه راه توسعه محصولات، توقف تولید محصولات قدیمی و ارتقای سطح کیفی تولیدها را از محورهای اصلی برنامه راهبردی تحول کیفیت محصولات این گروه خودروسازی خواهد بود.

ابه گزارش ایسنا، طبق اعلام ایران‌خودرو، سهراب برفروشان ضمن اشاره به اینکه گروه صنعتی ایران‌خودرو در راستای تحقق منویات مقام معظم رهبری، ابلاغیه هشتگانه رییس جمهور و کسب حداکثری رضایتمندی مشتریان، استقرار و اجرای کامل طرح جامع کیفیت و تولید را زیر بنای برنامه راهبردی تحول کیفیت محصولات و خدمات خودرو قرار داده است. جریان کیفی‌سازی محصولات و خدمات ایران‌خودرو در قالب ۱۶۱ برنامه عملیاتی در دستور کار قرار گرفته است.

معاون کیفیت گروه صنعتی ایران‌خودرو اعلام کرد: این برنامه‌ها در طول زنجیره ارزش و در حوزه‌های کیفیت تامین، کیفیت مهندسی و طراحی، کیفیت ساخت و تولید، کیفیت فروش و خدمات پس از فروش و کیفیت لجستیک طرح‌ریزی و در حال اجراست که آثار این اقدامات طی سال جاری برای مشتریان نمایان خواهد شد. تمرکز بر خواسته‌ها و انتظارات مشتریان در شاخص‌های کیفی، گسترش نظارت کیفی بر همه واحدهای موثر در زنجیره ارزش تولید، فرآیند محوری در پیشبرد فعالیت‌ها، استانداردسازی رویه‌ها و مشخصه‌ها و دست‌یابی به بالاترین استانداردها در کیفیت محصولات و خدمات در کنار برنامه‌های متعدد دیگر، از اقدامات اصلی در حوزه کیفیت در سال ۱۴۰۱ است.

وی افزود: ایران‌خودرو در ادامه مسیر ترسیم شده خود در سال ۱۴۰۱، در بستر سیاست‌ها و رویکردهای تعیین شده در حوزه کیفیت و با بهره‌گیری از تمامی ظرفیت‌های انسانی و تخصصی موجود در سطح این شرکت، در جهت ایجاد فضای مناسب برای ارتقای کیفیت محصولات و خدمات، تمام تلاش خود را خواهد کرد.

همچنین در اولین روز از اردیبهشت ماه نیز کیانوش پورمجیب-قائم مقام توسعه و تولید ایران‌خودرو- در نشست با مدیران عامل سایت‌های تولیدی ایران‌خودرو اعلام کرد: براساس فرامین هشت‌گانه رییس جمهور، راهبرد وزارت صمت و ابلاغیه مدیرعامل گروه صنعتی ایران‌خودرو، خودروی دارای کسری قطعه در برنامه‌ای فشرده و به تدریج، از فرآیند تولید این خودروساز حذف خواهد شد.  با حذف خودروهای دارای کسری قطعه از فرآیند تولید، افزایش کیفیت ۲۵ درصدی محصولات را رقم خواهیم زد.

شایان ذکر است که رئیس جمهور در بند ۷ از دستورات خود مبنی کیفی و کمی‌سازی تولید خودرو در سال جاری به بحث ارتقا و افزایش کیفیت و ایمنی خودروهای تولید داخل تاکید کرده است. براساس این فرمان، هرگونه استفاده از قطعات با کیفیت پایین در مونتاژ خودرو از ابتدای سال ۱۴۰۱ مطلقا ممنوع است و دستگاه‌های مسئول موظفند با عرضه قطعات یدکی تقلبی و قاچاق به ویژه قطعات پر مصرف و موثر بر ایمنی خودرو نیز مقابله کنند. همچنین خودروهای عرضه شده به بازار از ابتدای سال ۱۴۰۱، می‌بایست حداقل با سه سال یا پیمایش ۶۰ هزار کیلومتر، ضمانت شوند.

همچنین لازم به ذکر است که ایران‌خودرو (و همچنین سایپا) گارانتی محصولات خود را به سه سال و پیمایش ۶۰ هزار کیلومتر افزایش داده‌ و متعهد شده‌اند تا با افزایش کیفیت محصولات، دغدغه و نگرانی در رابطه با عرضه محصولات باکیفیت و جلب رضایت مشتریان رفع شود.

انتهای پیام

فیلتر سرامیکی

حتما ببینید

انحصار تولید زعفران با استمرار قاچاق پیاز در معرض خطر است-پیام امروز

غلامرضا میری در گفت و گو با باشگاه خبرنگاران جوان، گفت: از دیرباز همزمان با …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *