سوله آکام فلز

طول مدت اقامت دانشجویان خارجی افزایش یافت

معاون بورس و امور دانشجویان خارج وزارت علوم با بیان اینکه افزایش میزان اقامت دانشجویان بر اساس طول مدت تحصیل در دستور کار وزارت علوم قرار گرفته است، گفت: هم‌اکنون تمدید اقامت به صورت یک ساله است ولی برای نخستین بار برای چند دانشجوی بین‌الملل اقامت طولانی مدت و بر اساس طول مدت تحصیلات مقطع صادر شده است.

به گزارش ایسنا، دکتر جعفر رازقی در آیین گردهمایی دانشجویان غیرایرانی دانشگاه علامه طباطبائی با اشاره به اینکه وزارت علوم و سازمان امور دانشجویان پیگیر تسهیل امور مرتبط با دانشجویان غیرایرانی هستند، افزود: یکی از مهم‌ترین مشکلات دانشجویان غیرایرانی به‌ ویژه در چند ماه اخیر، موضوع صدور روادید بود که به دلیل وجود مشکلات در دانشگاه مقصد و فرآیندهای اداری در بخش‌های مختلف سازمان‌ها، طول می‌کشید ولی اکنون این زمان به یک‌سوم کاهش پیدا کرده است.

مدیرکل امور دانشجویان غیرایرانی وزارت علوم با بیان اینکه کمیسیون موارد خاص برای پیگیری درخواست‌های دانشجویان غیرایرانی تشکیل شده است، گفت: در این کمیسیون تلاش می‌کنیم بیشترین همکاری را با دانشجویان غیرایرانی داشته باشیم.

وی به برگزاری جشنواره انتخاب دانشجوی نمونه بین‌الملل در کنار تجلیل از دانشجوی نمونه ایرانی برای نخستین بار اشاره کرد و افزود: در سال جاری این مهم محقق شده است و به همین منظور مراسمی برای تجلیل از دانشجویان نمونه بین‌الملل برگزار می‌شود. دانشجویان غیرایرانی که زبان فارسی را فرا گرفته باشند همچنین می‌توانند به این زبان از رساله خود دفاع کنند.

رازقی با اعلام اینکه افزایش میزان اقامت دانشجویان بر اساس طول مدت تحصیل در دستور کار وزارت علوم قرار گرفته است، ادامه داد: هم‌اکنون تمدید اقامت به صورت یکساله است ولی برای نخستین بار برای چند دانشجوی بین‌الملل اقامت طولانی مدت و بر اساس طول مدت تحصیلات مقطع صادر شده است و سعی می‌کنیم با پیگیری این مهم، ضمن برطرف کردن مشکلات دانشجویان غیرانی در این بخش، موضوع خروج و مراجعه نیز حل شود.

وی با بیان اینکه بیمه حوادث دانشجویان پوشش خاصی ندارد و مرتبط با موارد خاصی است، تأکید کرد: با همه دانشگاه‌های میزبان دانشجویان بین‌الملل نامه‌نگاری کرده‌ایم که این دانشجویان تحت پوشش «بیمه سلامت» قرار گیرند. با این کار ۷۰ تا ۹۰ درصد برخی از هزینه‌ها و همچنین تا صددرصد هزینه دارو پوشش داده می شود به شرطی که دانشجویان تحت پوشش این بیمه به مراکز طرف قرارداد بیمه سلامت مراجعه کنند.

مدیرکل امور دانشجویان غیرایرانی وزارت علوم اظهار کرد: یکی از برنامه‌های این وزارت ارائه خوابگاه متأهلی برای دانشجویان بین‌الملل و همچنین اختصاص خوابگاه در تعطیلات نوروز است. همچنین دانشگاه‌هایی که در ۶ ماه اخیر و قبل از آن لیست دانشجویان بین‌الملل را ارائه کرده اند، هزینه بورسیه پرداخت شده که افزایش خوبی نیز داشته است.

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، وی به تشکیل کانون فرهنگی متشکل از نمایندگان دانشجویان بین‌الملل از کشورهای مختلف اشاره کرد و گفت: از عضویت دانشجویان بین‌الملل دانشگاه علامه طباطبائی در این کانون نیز استقبال می‌کنیم.

انتهای پیام

فیلتر سرامیکی

حتما ببینید

گوشی ریلمی GT 6T رونمایی شد؛ خوش‌قیمت و قدرتمند-پیام امروز

ریلمی گوشی GT 6T را برای بازار هند رونمایی کرد. این گوشی از نظر طراحی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *