سوله آکام فلز

ظرفیت پذیرش آزمون دکتری مشخص شد/مجاز شدن بیش از ۱۳۷ هزار داوطلب

رئیس سازمان سنجش آموزش کشور از مجاز شدن بیش از ۱۳۷ هزار داوطلب در آزمون دکتری سال ۱۴۰۱ دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی خبر داد و گفت: در نهایت حدود ۲۴ هزار نفر در این آزمون پذیرفته خواهد شد.

به گزارش ایسنا، دکتر عبدالرسول پورعباس با بیان اینکه نتایج اولیه آزمون دکتری نیمه متمرکز سال ۱۴۰۱ زودتر از موعد مقرر در سایت سازمان سنجش آموزش کشور منتشر شد، گفت: از بین ۱۸۶ هزار و ۵۵۶ نفر داوطلب آزمون دکتری نیمه متمرکز سال‌جاری  ۱۳۷ هزار و ۱۱۷ نفر مجاز به انتخاب رشته شده‌اند.

معاون وزیر علوم با اعلام آمار داوطلبان مجاز به انتخاب رشته، افزود: داوطلبان مجاز به انتخاب رشته می‌توانند در ۲۴۷ کد رشته محل اعلام شده در دفترچه راهنما،  اقدام به انتخاب رشته کنند.

پورعباس با اشاره به اینکه مجموعا ۲۴ هزار و ۲۵۴ نفر در آزمون دکتری نیمه متمرکز امسال پذیرفته می‌شوند، گفت : ظرفیت پذیرش اعلامی در دانشگاه‌های وزارت علوم، تحقیقات و فناوری ۱۲ هزار و ۷۱۶ نفر و ظرفیت پذیرش اعلامی در دانشگاه آزاد اسلامی ۱۱ هزار و ۵۳۸ نفر است.

وی در خاتمه افزود: در صورت اعلام ظرفیت پذیرش جدید از سوی دانشگاه‌ها، موارد از طریق سایت سازمان سنجش به نشانی www.sanjesh.orgاطلاع‌رسانی خواهد شد.

انتهای پیام

فیلتر سرامیکی

حتما ببینید

روشی برای نقشه‌برداری از نانوحفره‌های روی غشاء ارائه شد-پیام امروز

حفره‌ها یا فضا‌های خالی، در همه مقیاس‌ها، از نجوم گرفته تا مقیاس‌های میکروسکوپی وجود دارد. …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *