سوله آکام فلز

قمی‌: قرار است تا ابد از نظریه انقلاب اسلامی دفاع کنیم

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی گفت: ما قرار است تا ابد از نظریه انقلاب اسلامی دفاع کنیم و از ادبیات انقلابی خود کوتاه نمی‌آییم، در عین حال به شدت منعطف و جوششی و مردمی هستیم.

به گزارش ایسنا، حجت الاسلام والمسلمین محمد قمی طی سخنانی در همایش تخصصی «جریان‌های حلقه‌های میانی؛ پیشران حکمرانی مردمی»، اظهار کرد: آن‌چه رهبری انقلاب در جهاد تبیین به آن اشاره می‌کنند به یک سر و شکل سازماندهی متعارف است که فرو کاستنش جفا است.

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی افزود: حلقه‌های میانی را باید عمیق‌تر واکاوی کرد. پدیده حلقه‌های میانی رویکرد رو به جلویی پیش پای ما قرار می‌دهد. حلقه میانی یعنی اتصال کنشگران فردی یا جمعی با حاکمیت‌. حلقه میانی راهبر کنشگران مردمی انفرادی یا جمعی برای به میدان آوردن مردم است و وقتی حلقه میانی وارد میدان می‌شود، از گسست به «پیوستار» با حاکمیت می‌رسیم.

وی تاکید کرد: در منظومه معرفتی مکتب امام راحل یک حاج همت و یک بسیجی داریم و گسست میان مردم و حاکمیت وجود ندارد. حلقه میانی پدیده متعهد به حل یک مسأله جدی، است. ما قرار است تا ابد از نظریه انقلاب اسلامی دفاع کنیم و از ادبیات انقلابی خود کوتاه نمی‌آییم، در عین حال به شدت منعطف و جوششی و مردمی هستیم.

قمی با بیان این‌که «پدیده حلقه‌های مبانی به شدت منعطف و جوششی هستند»، اظهار کرد: برای آنکه به شکل‌گیری این پدیده کمک کنیم، باید مراقب باشیم که خطاهای رایج حلقه‌های میانی دست و پاگیر نباشد. غلط رایج که وجود دارد این است که جریان به جای جوشش، نهادی می‌شود.

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی با بیان این‌که «غلط رایج دیگری که وجود دارد این است که به داده‌های کلام تکیه می‌شود»، گفت: داده‌های کلام تجمیع می‌شود و مدل‌هایی از حلقه میانی ارائه می‌دهد و می‌گوید این بهترین مدل است. ذات حلقه میانی دارای تنوع و رقابت است و آزاداندیشی و به روز بودن را جدی می‌گیرد و قیمت پیدا می‌کند که به موجب آن بانوان و معلمان و ظرفیت‌های متعدد جدی گرفته می‌شوند.

انتهای پیام

فیلتر سرامیکی

حتما ببینید

مجلس یازدهم به پایان رسید-پیام امروز

سید محسن دهنوی در نشست علنی نوبت عصر امروز (سه شنبه، اول خردادماه) مجلس شورای …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *