سوله آکام فلز

لزوم جلب مشارکت‌های مردمی در بحران‌ها/دوری از تک‌روی در گروه‌های جهادی

رئیس جمعیت هلال‌احمر، نظام جمهوری اسلامی و ولایت‌فقیه را نعماتی دانست که خداوند آن‌ها را به شکل ویژه به ما اعطا کرده است.

به گزارش ایسنا،  پیرحسین کولیوند در نشست هم‌اندیشی با مدیران گروه‌های جهادی گفت: جمعیت هلال‌احمر همان‌طور که از اسمش پیداست یک جمعیت است و باید در کنار هم و برای رسیدن به یک هدف که آن‌هم خدمت به مردم است گام برداریم.

رئیس جمعیت هلال‌احمر روحیه بسیجی را مهم‌ترین خصلت گروه‌های جهادی دانست و افزود: جهادگری که روحیه بسیجی دارد گاهی در میدان جنگ در برابر دشمن مقاومت می‌کند و همان جهادگر گاه در کنار یک نیازمند است و از او دستگیری می‌کند. امروز خداوند نعماتی را به ما داده که شاید در زمان دیگری این نعمات به این شکل نبود؛ نعماتی مانند نظام جمهوری اسلامی و ولایت‌فقیه نعماتی است که خداوند آن‌ها را به شکل ویژه به ما اعطا کرده است.

رئیس جمعیت هلال‌احمر در تشریح ویژگی‌های گروه‌های جهادی گفت: گروهای جهادی انگیزه‌ای به‌غیراز رضایت پروردگار ندارند، آن‌ها دنبال معرفی خودشان نیستند پشتکار و همت دارند و هرگز خسته نمی‌شوند. من در سیل ۹۸ دیدم که جهادگران گروه‌های جهادی خستگی را خسته کردند، آن‌ها ایثارگرانی هستند که با سعه‌صدر با مردم برخورد می‌کنند و امروز مردم به این گروه‌ها اعتماد دارند. از دیگر ویژگی‌های گروهای جهادی جوان‌گرایی آن‌هاست، گروه‌های جهادی جوان گرا هستند و این روحیه جوانی باعث می‌شود تا مشورت پذیر باشند و از تک‌روی و خود رأیی دوری بجویند.

وی گفت: این شاخص‌ها در جمعیت هلال‌احمر نیز وجود دارد و اگر زمانی از این شاخص‌ها عدول کند مسیر جمعیت هلال‌احمر اشتباه خواهد شد و آن زمان منحرف‌ شده است. جوان‌گرایی یکی دیگر از شاخص‌های مهمی است که در جمعیت هلال‌احمر وجود دارد، سازمان جوانان و داوطلبان ظرفیت بزرگی برای انجام کارهای جهادی دارند که باید از ظرفیت گروه‌های جهادی در این دو سازمان استفاده شود.

رئیس جمعیت هلال‌احمر با اشاره به ایثارگری امدادگران در پایگاه‌های جمعیت هلال‌احمر افزود: به نظر من کار جهادی همین است که امدادگران و نجاتگران این جمعیت در برف با صورت‌های یخ‌زده و قندیل بسته به مردم کمک کنند.

کولیوند تصریح کرد: جلسات هم‌اندیشی در کنار ایجاد یک کارگروه برای همکاری گروه‌های جهادی می‌تواند راه مناسبی برای خدمت‌رسانی به مردم باشد و در این کارگروه باید باهم و در کنار هم برای خدمت به مردم کارکنیم و از تعامل با یکدیگر هم‌افزایی ایجاد کنیم.

بر اساس اعلام پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر، یعقوب سلیمانی دبیرکل جمعیت هلال‌احمر نیز در این جلسه گفت: برگزاری این‌گونه جلسات نقطه عطفی است برای استمرار و تقویت فعالیت‌های بشردوستانه جمعیت هلال‌احمر که نتیجه‌ای جز خدمت‌رسانی به مردم در پی ندارد.

در ادامه این نشست وحید سلیمی رییس سازمان داوطلبان جمعیت هلال‌احمر به ارائه گزارشی از عملکرد این سازمان در حوادث اخیر پرداخت و هدف این جلسه را هم‌افزایی برای خدمت‌رسانی به مردم دانست.

او گفت: جلب مشارکت‌های مردمی در بحران‌ها یک امر مهم و لازم است که با استفاده از پتانسیل جهادگران و گروه‌های جهادی امکان‌پذیر است.

انتهای پیام

فیلتر سرامیکی

حتما ببینید

«بخشی از برنامه باش»؛ چگونه محیط زیست را حفظ کنیم؟-پیام امروز

ایران با توجه به برخورداری از شرایط اقلیمی خاص دارای تنوع زیستی قابل توجهی است. …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *