سوله آکام فلز

مخالفت با واردات خودرو نشانگر رانت و فساد در تولید و توزیع خودرو است

نماینده مردم بهار و کبوتر آهنگ گفت که مخالفت با واردات خودرو نشان داد که رانت‌ها و فساد موجود در تولید و توزیع خودرو موضوعی غیرقابل کتمان است.

به گزارش ایسنا، فتح الله توسلی در جلسه علنی امروز(یکشنبه) مجلس شورای اسلامی از افزایش قیمت‌ها و کوچک شدن سفره اقشار کم درآمد جامعه انتقاد کرد و گفت: خودرو به آرزویی دست نیافتنی برای مردم و به پاشنه آشیل دولت بدل شده است. افزایش قیمت خودرو در کنار کاهش کیفیت آن به هیچ وجه قابل توجیه نیست. مخالفت با واردات خودرو نشان داد که رانت‌ها و فساد موجود در تولید و توزیع خودرو موضوعی غیرقابل کتمان است. هر چند که دولت در جریان تصویب بودجه تعهد داده بود که قبل از حذف ارز ترجیحی برنامه جامعی برای خودرو ارائه کند، تا کنون دولت طرح جامعی در این زمینه ارائه نکرده است.

این عضو مجمع نمایندگان استان همدان ضمن درخواست از دولت برای ورود جدی به افزایش قیمت‌ها گفت: در چارچوب سیاست‌های کلان ابلاغی رهبری، همه دولت‌ها موظف به توسعه پایدار کشاورزی با حفاظت از منابع طبیعی پایه با تاکید بر تولید منابع داخلی و نیل به خودکفایی در محصولات اساسی، ارتقا سطح سلامت محصولات تا استاندارد جهانی، اصلاح ساختار و نظام و بهره برداری، نوسازی نظام کشاورزی بر مبنای دانش نوین، ارتقای بهره‌وری از آب در تولید نهاده‌های کشاروزی، ارتقا سطح زندگی روستائیان، کشاورزان، و عشایر و رفع فقر هستند.

دولت برنامه‌ای برای کاهش نزولات آسمانی ندارد

نماینده مردم بهار و کبوتر آهنگ در مجلس درباره کاهش نزولات آسمانی گفت: این موضوع در بیشتر نقاط کشور کشاورزان را نگران کرده است. به نظر می‌رسد دولت برنامه‌ای برای جبران این خسارت ندارد. کشاورزان به حال خود رها شده‌اند. از دولت می‌خواهم که برنامه خود در زمینه مالی و بانکی، بخشش یا تخفیف تسهیلات پرداختی، نحوه تأمین نیازهای غذایی کشور ارائه کند.

طبیعی است که روسیه اقدامات ناتو را مخالف منافع ملی خودش بداند
جمهوری اسلامی قتل و آوارگی مردم اوکراین را نیز تأیید نمی‌کند

این عضو کمیسیون اقتصادی مجلس درباره جنگ روسیه و اوکراین گفت: توسعه طلبی ناتو و تلاش برای گسترش به شرق، محیط بین المللی و منطقه‌ای را با چالش مواجه کرده است. این جریان با مقاومت کشورهای منطقه همراه خواهد بود. طبیعی است که دولت روسیه اقدامات غرب و ناتو در حوزه امنیتی خود را مخالف منافع و مصالح ملی خودش بنامد و به آن ورود کند.

وی با تاکید بر ضرورت پیشگیری از آسیب دیدن غیرنظامیان اوکراینی تاکید کرد: روسیه باید برای راهبردهای کلان غرب استراتژی دیگری در پیش گیرد.

توسلی در پایان گفت: سیاست جمهوری اسلامی ایران در چارچوب قانون اساسی بر اساس رعایت اصل عزت حکمت و مصلحت است. همانطور که بی‌وجهی و سکوت غرب در قبال جناح ائتلاف در یمن و سوریه را محکوم می‌کند، قتل و آوارگی مردم اوکراین را نیز تأیید نمی‌کند. گسترش روابط منطقه‌ای و همکاری‌های دو یا چند جانبه در تقویت روابط سازنده با کشورهای غیرمتخاصم و مقابله با افزون‌خواهی و تک قطبی شدن جهان از سیاست‌های کلان جمهوری اسلامی است.

انتهای پیام

فیلتر سرامیکی

حتما ببینید

کوهکن: حلقه مقداد زمینه ادامه فعالیت ندارد /ویژگی های شهید رئیسی قابل تسری به همکارانش در دولت است؟ اصلا و ابدا

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، «حلقه مقداد امکان ادامه فعالیت ندارد.»، «درست است که منع قانونی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *