سوله آکام فلز

مخبر: گشایش‌های بسیار خوبی در روابط ایران و قزاقستان در دولت سیزدهم شکل گرفته است

مخبر: گشایش‌های بسیار خوبی در روابط ایران و قزاقستان در دولت سیزدهم شکل گرفته است

معاون اول رییس جمهور با اشاره به اینکه گشایش‌های بسیار خوبی در روابط بین جمهوری اسلامی ایران و جمهوری قزاقستان در دولت سیزدهم شکل گرفته است، تصریح کرد: افزایش روابط تجاری و اقتصادی بین دو کشور نشانگر اراده جدی و خوب در گسترش و تعمیق همکاری‌های فیمابین است.

به گزارش ایسنا، محمد مخبر صبح امروز (یکشنبه) در دیدار با « بخیت سلطان اف » معاون نخست وزیر و وزیر تجارت و همگرایی قزاقستان با تاکید براینکه باید هر چه سریعتر موانع و مشکلات موجود بر سر راه تعمیق همکاریها بین دو کشور برطرف شود، خاطر نشان کرد: فعالیت و همکاری های متقابل بخش خصوصی و تجار ایران و قزاقستان می تواند نقش اساسی در بالا بردن حجم روابط تجاری و اقتصادی ایفا کند. 

معاون اول رییس جمهور بر توسعه روابط بانکی و مالی، حمل و نقل، کشت فراسرزمینی و بنادر جمهوری اسلامی ایران با جمهوری قزاقستان تاکید کرد و افزود: دو کشور توانایی دارند تا در زمینه تامین امنیت غذایی و حمل و نقل تبدیل به یک هاب منطقه ای شوند که گسترش همکاری های گمرکی و افزایش حجم صادرات و واردات بین دو کشور می تواند نقطه شروع خوبی برای رسیدن به این هدف و روابط دراز مدت شود. 
وی افزود: باید نمایشگاه های تجاری و معرفی دستاوردها و محصولات ایرانی و قزاقستانی در راستای گسترش همکاری های بخش خصوصی و تجار دو کشور هر چه زودتر راه اندازی شود. 
بخیت سلطان اف معاون نخست وزیر و وزیر تجارت و همگرایی قزاقستان نیز در این دیدار با استقبال از سیاست خارجی دولت سیزدهم مبنی بر گسترش روابط با همسایگان با حفظ حسن همجواری تاکید کرد: گسترش روابط سیاسی و اقتصادی و همچنین افزایش چشمگیر حجم تجارت در سه ماهه اول سال جاری بین دولت های جمهوری اسلامی ایران و قزاقستان نشان می دهد که اهداف و راهبردهای دو کشور بر یکدیگر منطبق شده است.
رییس کمیسیون همکاری های مشترک ایران و قزاقستان گفت: امیدواریم در سفر رسمی رییس جمهور قزاقستان به جمهوری اسلامی ایران تصمیمات خوب اتخاذ شده در چند ماه گذشته در قالب تفاهم نامه های همکاری مشترک اجرایی شود. 
وی خاطر نشان کرد: آمادگی داریم با برگزاری نمایشگاه ها و همچنین گردهمایی های تجاری و اقتصادی بین فعالان اقتصادی دو کشور در راستای ایجاد اتاق بازرگانی مشترک بین جمهوری اسلامی ایران و جمهوری قزاقستان گام های عملیاتی برداریم.
سلطان اف با اشاره به اهمیت توسعه حمل و نقل باری و مسافری بین ایران و قزاقستان گفت: با حمایت های دولت ایران مذاکرات خوبی در خصوص توسعه همکاری های ریلی و جاده ای و هوایی شکل گرفته است که دستیابی به این اهداف می تواند ایران و قزاقستان را تبدیل به دو بازیگر مهم منطقه ای کند.

انتهای پیام

فیلتر سرامیکی

حتما ببینید

اعلام اسامی اعضای هیأت رئیسه سنی مجلس دوازدهم-پیام امروز

مهدی عبدالملکی معاون قوانین مجلس شورای اسلامی در مراسم افتتاحیه دوازدهمین دوره فعالیت قوه مقننه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *