سوله آکام فلز

نایب رییس فدراسیون هندبال: نقطه مثبت دختران هندبال باور آن‌ها بود

نایب رییس زنان فدراسیون هندبال گفت: در مسابقات جوانان و نوجوانان شاهد بودیم که بزرگ‌ترین نقطه مثبت آن‌ها باور و انگیزه بود.

افسانه دهقانی در گفت‌وگو با ایسنا بعد از برد تیم ملی مقابل سوریه و قهرمانی تیم ملی ایران در مسابقات قهرمانی آسیا در رده نوجوانان اظهار کرد: بازیکنان درخشش خوبی داشتند و سطح مسابقات بالا بود. هیچ مسابقه‌ای اصلا قابل پیش‌بینی نبود. همه تیم‌ها برای کسب مجوز جهانی و مدال آسیا آمده بودند و برای آن می‌جنگیدند. بازی‌ها حساسیت داشتند و بازیکنان با غیرت، شجاعت و دلیری وارد زمین شدند و برنامه‌های مربیان را اجرا کردند.

او گفت: برای نوجوانان ۱۴ اردوی تدارکاتی منسجم و مرتب داشتیم. بازیکنان در طول این مدت با بهره‌گیری از توانمندی‌های خود، فرامین مربیان و پشتیبانی و حمایت فدراسیون و در راس آن رییس فدراسیون به این مهم رسیدند و آن‌ها توانستند مدال طلا را برای اولین بار در ورزش توپی زنان ایران و در هندبال ایران کسب کنند. این یک اتفاق بزرگ، میمون و تاریخ‌سازی بود. تیم نوجوانان علاوه بر کسب سهمیه، سکوی نخست آسیا را تصاحب کردیم‌.

نایب رییس زنان فدراسیون هندبال گفت: این اتفاق بزرگ در شرایطی رخ داد که ما در دو رده سنی دیگر یعنی جوانان و بزرگسالان نیز برای اولین بار در ورزش توپی ایران موفق به اخذ مجوز جهانی شده بودیم. مسلما اتفاقات بزرگ حاصل نمی‌شود مگر یک مجموعه دست به دست هم داده باشند و بر اساس یک برنامه‌ریزی منسجم و یک اجرای دقیق کار پیش رود. مشخص است که در فدراسیون استراتژی درستی تعریف شده و استراتژی‌ها هم به درستی اجرا می‌شود.

وی افزود: این‌ها مدیریت هوشمندانه فدراسیون را می‌رساند. هندبال راه خود را پیدا کرده و در مسیر درستی قرار گرفته است. قطعا برای حفظ این اتفاقات بزرگ طبیعی است که برنامه‌ریزی با چشم انداز چندساله طراحی شود. باید برنامه‌ها را با توجه به رقیبان برنامه‌ریزی و اجرا کنیم.

دهقانی در ادامه گفت: ما در مسابقات جوانان و نوجوانان شاهد بودیم که بزرگ‌ترین نقطه مثبت بازیکنان، باور و انگیزه بالا بود که با اتحاد و همدلی حاصل شده بود. کادر هماهنگ و منسجم هم داشتیم که ارتباط خوبی بین آن‌ها و بازیکنان ایجاد شده بود. تلاش مربیان زحمت‌کش و اعتماد ما به کادر و بازیکنان و اعزام به مسابقات همه دست به دست هم داد تا این اولین مدال طلای آسیا کسب شود.

او گفت: به سهم خودم و به نمایندگی از جامعه هندبال مدال ارزشمند و سهمیه جهانی ۲۰۲۲ را به مردم شریف ایران به ویژه جامعه هندبال و خانواده هندبال تبریک می‌گویم. از همین جا از رییس فدراسیون که هیچ تفاوتی جنسیتی قایل نیست و دختران هم به درستی حمایت و هدایت می‌شوند تشکر کنم. هم‌چنین از مسئولان فدراسیون، کادر فنی، وزارت ورزش، رسانه‌ها و همه کسانی که در این راه به ما کمک کردند باید تقدیر و تشکر کنم.

انتهای پیام

فیلتر سرامیکی

حتما ببینید

خیلی‌ها تلاش می‌کنند که قهرمان نشویم و همه چیز معلوم است-پیام امروز

مهدی هاشمی‌نسب مربی تیم استقلال پس از تساوی مقابل نساجی و از دست رفتن صدر …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *