سوله آکام فلز

نوری: مدرسه‌سازی با حضور خیرین تکمیل می‌شود

وزیر آموزش و پرورش اظهار کرد: مدرسه‌سازی با حضور خیرین تکمیل می‌شود.

به گزارش ایسنا، یوسف نوری در دومین اجلاس مجامع خیرین مدرسه ساز شهرستان های استان تهران گفت: خدا را شکر در واپسین روزهای ضیافت الهی و ماه رحمت و غفران و ماه مواسات و احسان در خدمت نیکان و خیرانی هستیم که خداوند به آنان توفیق داد که در راه تعلیم و تربیت، نظام جمهوری اسلامی را مدد رسانند.

یوسف نوری ادامه داد: بنابر روایتی از امام صادق(ع)، کسانی که در کارهای خیر پیشی می گیرند صفاتی شامل شان می‌شود و افراد معدود هستند که چنین توفیقی پیدا می‌کنند. دستی که صدقه می دهد باید بوسه زد، چرا که بر اساس روایات این دست به خدا رسیده است و قرآن نیز آنان را در زمره ابرار قرار می‌دهد.

وی افزود: گذشتن از مال دنیا و پول کار ساده‌ای نیست چون زینت دنیاست که انسان را به خود جذب می کند و هر کس بتواند از آن بگذرد و مانند خیرین آن را در مسیر علم و دانایی صرف کند، جایگاه ممتازی دارد.

وزیر آموزش و پرورش گفت: صرف مال در مسیر تعلیم و تربیت برکت دیگری دارد و چهره‌های اثرگذار در دنیا محصول این مدارس هستند.

نوری تصریح کرد: کار خیر مدرسه سازی، مقام رفیعی را برای فرد به همراه دارد، زیرا زمینه آموزش علم را فراهم می کند.

وزیر آموزش و پرورش در ادامه با نام بردن و نکوداشت خیران مرحوم شده، از خداوند برای آنان طلب مغفرت کرد.

عضو کابینه دولت مردمی با اشاره به اهمیت موضوع مدرسه سازی و نقش ویژه مشارکت بخش خیرین نیک اندیش، اظهار کرد: جریانات اجتماعی و فرهنگی و نزدیک بودن شهرستان‌های استان تهران به پایتخت کشور، موجب رشد سالانه بیش از ۶ درصدی جمعیت دانش آموزی این استان شده است و این رشد را با کمک شما خیرین می توانیم پوشش دهیم.

وی اظهار کرد: دولت بخشی از هزینه‌های ساخت مدارس را تقبل کرده است و اجازه داده از طریق فروش اموال تملیکی بخشی از این هزینه‌ها را تامین کنیم، اما مدرسه سازی با حضور بخش خیری تکمیل خواهد شد.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، نوری در پایان به نقش والای خیرین مدرسه ساز در ساخت و تکمیل مدارس اشاره کرد و گفت: مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب از مدرسه سازی به عنوان سومین برکت نظام جمهوری اسلامی ایران نام برده و بر اهمیت آن تاکید کرده است.

گفتنی است، در این اجلاس وزیر آموزش و پرورش قول ساخت هنرستان استثنایی در شهرستان ملارد را داد.

انتهای پیام

فیلتر سرامیکی

حتما ببینید

فوت یک دختر در ساختمان وزرا کذب است-پیام امروز

 مرکز اطلاع رسانی پلیس تهران در اطلاعیه ای اعلام کرد: خبر در خصوص فوت به …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *