نگاه غرب و نهادهای حقوق بشری نسبت به مسائل منطقه و فلسطین دوگانه است

یک کارشناس مسائل منطقه خاطرنشان کرد: رفتارهای غرب و نهادهای بین المللی نسبت به مسائل منطقه و جهان دوگانه بوده، علیرغم اینکه ملت فلسطین سال هاست تحت ظلم قرار دارند اما آن ها به دنبال حفظ رژیم صهیونیستی هستند.

حسن هانی زاده در گفت وگو با ایسنا در تحلیل خود نسبت به رفتار دوگانه غرب علیرغم اینکه سالیان سال است مردم فلسطین تحت سلطه و تهاجم رژیم صهیونیستی هستند، گفت: نگاه کشورهای غربی و نهادهای حقوق بشری نسبت به رخدادهای منطقه و جهان دوگانه و برگرفته از منافع کشورهای غربی است لذا نوعی پارادوکس در رفتار آن ها وجود دارد.

وی افزود: ملت فلسطین بیش از هفت دهه است که تحت حملات رژیم صهیونیستی قرار دارند و ده ها هزار نفر در این مدت به شهادت رسیده اند. البته در طول این مدت آمریکا، انگلیس و فرانسه ۸۵ قطعنامه که توسط شورای امنیت علیه اسرائیل و جنایات آن تصویب شده را وتو کرده اند.

این کارشناس مسائل منطقه تصریح کرد: این مسائل نشان می دهد که سازمان ملل و نهادهای بین المللی و قدرت های استکباری به دنبال این هستند که رژیم صهیونیستی را حفظ کنند، با توجه به جنایات ارتش رژیم صهیونیستی در ماه های اخیر که تشدید هم شده متأسفانه جامعه جهانی نسبت به این رفتار رژیم صهیونیستی سکوت کرده اند.

هانی زاده خاطر نشان کرد: ملت فلسطین نسبت به این نهادها و کشورهای غربی امیدی ندارند. البته برخی کشورهای مرتجع عرب و غرب هم در صدد رابطه با رژیم صهیونیستی هستند بنابراین نمی توان خیلی نسبت به دیدگاه ها و عملکرد آن ها واقع بینانه و خوش بینانه نگاه کرد.

وی تأکید کرد: اتفاقات اخیر در اراضی اشغالی نشان می دهد که ملت فلسطین خود را برای مبارزه طولانی آماده کرده اند و رژیم صهیونیستی هم در صدد نفوذ در منطقه اقدامات جنایت کارانه خود را ادامه می دهد اما ملت فلسطین راهشان را برای مبارزه انتخاب کرده اند.

انتهای پیام

فیلتر سرامیکی

حتما ببینید

اعلام اسامی اعضای هیأت رئیسه سنی مجلس دوازدهم-پیام امروز

مهدی عبدالملکی معاون قوانین مجلس شورای اسلامی در مراسم افتتاحیه دوازدهمین دوره فعالیت قوه مقننه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *