سوله آکام فلز

“هشدار سریع، اقدام سریع” در وضعیت های مخاطره‌آمیز آب و هوایی مورد توجه باشد

استاندار تهران به مناسبت روز جهانی هواشناسی پیامی صادر کرد و گفت: “هشدار سریع، اقدام سریع” در وضعیت های مخاطره‌آمیز آب و هوایی مورد توجه باشد.

به گزارش ایسنا، محسن منصوری به مناسبت روز جهانی هواشناسی پیامی صادر کرد.

بر اساس گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری تهران متن پیام به این شرح است:

” آب و هوا و شرایط جوی به علت تاثیرهای گسترده در تمامی شئون زندگی انسان‌ها همواره مورد توجه بوده و نقش و جایگاه ویژه‌ای در برنامه ریزی‌های کوتاه و بلند مدت دارد.

بدون شک اکثر فعالیت‌های انسانی مستقیم و غیرمستقیم به آب و هوا وابسته است، داده‌ها و اطلاعات هواشناسی شامل پیش‌بینی‌ها، هشدارها و حتی توصیه‌های فنی و تخصصی به مردم و مسئولین کمک می‌کند تا برنامه‌ریزی درستی داشته باشند.

یکی از ارکان توسعه پایدار توجه به موضوع آب و هوا و اقلیم منطقه و برنامه‌ریزی و مدیریت بر اساس داده‌ها و اطلاعات هواشناسی است؛ تغییرات آب و هوایی و اقلیمی موجب افزایش روز افزون تعداد و شدت حوادث مرتبط گردیده است و با وجود مشکلاتی نظیر رشد جمعیت، شهرنشینی و تخریب محیط زیست هنوز یک سوم مردم جهان به سامانه‌های هشدار صریح وضعیت های مخاطره‌آمیز آب و هوایی دسترسی کافی ندارند؛ بنابراین شعار سال ۲۰۲۲ سازمان جهانی هواشناسی، “هشدار سریع، اقدام سریع” انتخاب شده است.

اینجانب روز جهانی هواشناسی را به تمام پرسنل جامعه هواشناسی ایران و به ویژه همکاران پرتلاش و خدوم هواشناسی استان تهران تبریک گفته و مراتب تشکر و قدردانی خود را از فعالیت ها و خدمات آن اعلام می دارم و امیدوارم در سایه الطاف الهی موفق و منصور باشید.”

انتهای پیام

فیلتر سرامیکی

حتما ببینید

«بخشی از برنامه باش»؛ چگونه محیط زیست را حفظ کنیم؟-پیام امروز

ایران با توجه به برخورداری از شرایط اقلیمی خاص دارای تنوع زیستی قابل توجهی است. …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *