سوله آکام فلز

هوای «قابل قبول» تهران/ کیفیت «ناسالم برای گروه‌های حساس»؛ صبح فردا

بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران و با توجه به پراکندگی آلاینده‌ها و نیز کاهش تردد خودروها در صبحگاه امروز، کیفیت هوا در بیشتر مناطق در محدوده قابل‌قبول قرار دارد که با افزایش ترافیک شامگاهی تا اواخر وقت از کیفیت هوا کاسته خواهد شد.

به گزارش ایسنا، بنابر پیش‌بینی‌های انجام‌شده در شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران، در صبحگاه روز جمعه (۲۶ فروردین ۱۴۰۱) با وزش مؤثر و پراکندگی آلاینده‌ها و نیز کاهش تردد خودروها در روز تعطیل، کیفیت هوا در بیشتر مناطق در محدوده قابل‌قبول قرار خواهد گرفت.

در طول روز نیز به‌تدریج بر تندی باد افزوده خواهد شد و شرایط مناسب برای پراکندگی آلاینده‌ها را فراهم خواهد کرد.

ازسوی دیگر با کاهش نسبی تندی باد و افزایش ترافیک شامگاهی تا اواخر وقت جمعه بر میزان غلظت آلاینده‌ها افزوده خواهد شد و کاهش کیفیت هوا در برخی مناطق پرتردد دور از انتظار نخواهد بود.

همچنین کاهش تندی باد تا صبح روز شنبه (۲۷ فروردین ۱۴۰۱) همراه با آغاز تردد خودروها سبب تجمع آلاینده‌ها و برقراری وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس در برخی مناطق پرتردد خواهد شد.

تقویت ناپایداری جوی، افزایش تندی باد و احتمال بارش پراکنده در طول روز شرایط مناسب برای پراکندگی آلاینده‌ها را تسهیل خواهد کرد و وزش باد مؤثر تا ساعات پایانی شنبه، کاهش غلظت آلاینده‌ها و بهبود کیفیت هوا در بیشتر مناطق را به‌دنبال خواهد داشت.

به گزارش ایسنا، آلاینده شاخص هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته «ذرات معلق کمتر از ۲.۵میکرون» با میانگین  ۹۸ بود و کیفیت هوای پایتخت در وضعیت قابل قبول قرار داشت. آلاینده شاخص هم‌اکنون «ذرات معلق کمتر از ۲.۵میکرون» با میانگین ۸۳ و کیفیت هوا در وضعیت قابل قبول قرار دارد.

انتهای پیام

فیلتر سرامیکی

حتما ببینید

گران‌‌فروشی داروی کمیاب به بهانه یک بخشنامه-پیام امروز

احمد جعفری‌نسب مدیرکل تعزیرات حکومتی استان تهران درباره برگزاری این گشت مشترک اظهار کرد: گشت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *