سوله آکام فلز

واکنش وزارت بهداشت به حواشی اخیر آزمون دستیاری

مشاور دبیر شورای آموزش پزشکی و تخصصی، اعتراض برخی داوطلبان به عدم به‌روز بودن منابع و عدم تامین به رأی دیوان در این زمینه را فضاسازی رسانه‌ای دانست و گفت: برخی که منفعت‌هایی از تعویق آزمون و تغییر منابع دارند، جو رسانه‌ای راه انداخته‌اند و شایعه پراکنی می‌کنند.

به گزارش ایسنا، عباسی ضمن بیان این مطلب گفت: منابع آزمون ۴٨ و ۴٩ ابتدای سال ١۴٠٠ اعلام شده بود و پیش از برگزاری آزمون ۴٩ درباره منابع آزمون با آیین‌نامه شورای آموزش پزشکی تخصصی شکایاتی به دیوان عدالت اداری شد.

وی تاکید کرد: رأی نهایی شده دیوان عدالت اداری در آبان ماه به وزارت بهداشت ابلاغ شد و بر این اساس دیوان اعلام کرد که منابع آزمون دوره ۴٩ مغایر با قوانین است و وزارت بهداشت باید ترتیبی اتخاذ کند تا مغایرتی بین قوانین و منابع نباشد و به همین دلیل نشست زمان حداقل و حداکثر تغییر منابع آزمون برداشته و تعیین منابع آزمون به هیات‌های ممتحنه دانشنامه تخصصی و هیات بورد سپرده شد.

عباسی گفت: زمان آزمون‌ها هم ملاحظه‌ای داشت که بنابر مصوبه شورای آموزش پزشکی مقرر شد آزمون دستیاری سالی یکبار در اردیبهشت ماه برگزار شود.

مشاور دبیر شورای آموزش پزشکی و تخصصی گفت: در جلسه با دیوان عدالت اداری که فروردین ماه اعلام شد؛ وزارت بهداشت تاکید داشت که موضوع عدم تمکین به رأی دیوان مطرح نیست و همه موضوعات مطرح شده در فضای مجازی فضاسازی رسانه‌ای است و مقرر شد که دیوان نظر نهایی خود را به زودی اعلام کند.

به گفته عباسی، برخی که منفعت‌هایی از تعویق آزمون دستیاری و تغییر منابع دارند؛ جو رسانه‌ای راه انداخته‌اند و شایعه‌پراکنی می‌کنند.

مشاور دبیر شورای آموزش پزشکی و تخصصی گفت: هیچ کس منکر این نیست که منابع آزمون‌های پزشکی باید به‌روز باشد؛ اختلاف روش درمان اکنون هم وجود دارد و در دوران کرونا به وضوح آن را دیدیم و اینطور نیست که فقط بین روش‌های درمان قدیم و جدید اختلاف وجود داشته باشد.

انتهای پیام

فیلتر سرامیکی

حتما ببینید

رهگیری محصول از ابتدای خط تولید تا مرحله فروش-پیام امروز

یک استارت آپ به عنوان یکی از نوآورترین سیستم‌های مدیریت و هوشمندسازی در حوزه فروشگاه، …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *