سوله آکام فلز

ورود مارک زاکربرگ به روسیه ممنوع شد

مارک زاکربرگ، بنیانگذار فیس بوک و مدیرعامل شرکت مِتاپلتفرمز، هدف ممنوعیت سفر به روسیه قرار گرفت.

به گزارش ایسنا، روسیه ورود مارک زاکربرگ و ۲۸ مقام آمریکایی برجسته به این کشور را ممنوع کرد. این تحریمها به تلافی تحریم‌های غربی علیه روسیه بر سر حمله نظامی به اوکراین اعلام شدند.

ممنوعیت سفر روسیه، مقامات بلندپایه پنتاگون، مدیران تجاری آمریکایی و خبرنگاران شامل کامالا هریس، معاون رئیس جمهور آمریکا، رایان روسلانسکی، مدیرعامل شبکه اجتماعی حرفه ای لینکیدن و جورج استفانوپولوس، خبرنگار شبکه ای بی سی را دربرمی‌گیرد.

وزارت خارجه روسیه اعلام کرد این افراد تا زمان نامعلوم اجازه سفر به روسیه را نخواهند داشت و آنها را به عنوان افرادی توصیف کرد که برنامه روسیه هراسی را در آمریکا شکل داده‌اند.

این تحریمها بجز ممنوعیت سفر، بعید است تاثیر قابل توجهی روی زاکربرگ یا افراد دیگر حاضر در این لیست داشته باشند. این فهرست شامل نام مدیرانی نظیر پاراگ آگراوال، مدیرعامل توییتر و سوندار پیچای، مدیرعامل گوگل نبود، در حالی که توییتر و یوتیوب گوگل، با جدیت به مقابله با انتشار اطلاعات روسیه پرداخته‌اند که آنها را نادرست قلمداد می کنند.

روسیه ماه گذشته جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا را تحریم کرد و سپس یک دور تحریم علیه ۳۹۸ نماینده کنگره آمریکا اعلام کرد.

بر اساس گزارش بیزنس اینسایدر، روسیه پیش‌تر پلتفرم‌های فیس بوک و اینستاگرام زاکربرگ را فیلتر کرده و آنها را سازمانهای افراطی خوانده بود. لینکدین از سال ۲۰۱۷ در روسیه مسدود شده است.

انتهای پیام

فیلتر سرامیکی

حتما ببینید

آغاز نوسازی کنترلر چراغ‌های راهنمایی شهر تهران-پیام امروز

حمید برادران سرپرست شرکت کنترل ترافیک تهران گفت: جهت بهبود عملکرد تقاطعات، نوسازی و بهینه‌سازی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *