سوله آکام فلز

پایان کار نمایندگان پومسه ایران در رقابت‌های جهانی با ۹ مدال

نمایندگان پومسه ایران با کسب ۹ مدال طلا، نقره و برنز به کار خود در رقابتهای قهرمانی جهان پایان دادند.

به گزارش ایسنا، دوازدهمین دوره رقابت‌های پومسه قهرمانی جهان که چهارشنبه اول اردبهشت با حضور ۷۶۰ ورزشکار از ۶۳ کشور به میزبانی کره جنوبی در شهر «گویانگ» آغاز شده بود، پس از چهار روز رقابت تکواندوکاران حاضر با قهرمانی میزبان به پایان رسید. 

تیم ملی پومسه ایران با ۱۳ تکواندوکار در مجموع دو بخش بانوان و آقایان با ترکیب فاطمه سلمانی زاده، مرجان سلحشوری، آتوسا فرهمند، ساناز تقی پور، شیما نساجی، امیرعلی علیزاده، یاسین زندی، علی سلمانی، محمدتقی حاتمی، نادر خدامرادی، هادی ترکاشوند، علی نادعلی و حسین بهشتی در این رقابت‌ها شرکت کرد و موفق به کسب یک مدال طلا، ۴ نقره و ۴ برنز شد.

نادر خدامرادی در رده سنی ۶۵ سال تنها طلای تیم ملی ایران در این دوره از مسابقات را به خود اختصاص داد. چهار مدال نقره توسط مرجان سلحشوری در رده سنی زیر ۳۰ سال، تیمی سه نفره بانوان رده سنی نوجوانان (تقی پور، نساجی و سلمانی زاده) و آقایان بالای ۳۰ سال (نادعلی، سلمانی و بهشتی) و تیمی ۲ نفره آقایان بالای ۳۰ سال (بهشتی و فرهمند) بدست آمد. همچنین امیرعلی علیزاده و فاطمه سلمانی زاده در بخش انفرادی ۱۵ تا ۱۷ سال، هادی ترکاشوند رده سنی بالای ۶۵ سال و تیمی دو نفره تیمی (علیزاده و تقی پور) نیز چهار مدال برنز ایران را کسب کردند.

در این دوره از رقابت‌ها یک طلسم شکنی و تاریخ سازی رخ داد. علیزاده بعد از ۱۰ سال ایران را در رده نوجوانان پسر در رقابت‌های جهانی صاحب مدال کرد و از طرفی نادر خدامرادی نماینده ایران در رده سنی زیر ۶۵ سال برای اولین بار در اولین حضور خود در رقابت های قهرمانی جهان مدال ارزشمند طلا را بر گردن انداخت. 

در پایان این دوره از مسابقات، تیم ملی پومسه ایران که نسبت به دوره پیشین با ۹ ملی پوش کمتر عازم مسابقات جهانی شده  بود، با کسب یک طلا، ۴ نقره و ۴ برنز در جدول مدال آوران در جایگاه پنجم قرار گرفت. کره جنوبی با ۲۰ مدال طلا، ۶ نقره و و ۲ برنز قهرمان شد. چین تایپه با ۴ طلا، ۸ نقره و ۷ برنز، آمریکا با ۳ طلا، ۸ نقره و ۱۶ برنز، اسپانیا با ۳ طلا، یک نقره و ۴ برنز  به ترتیب در مقام‌های اول تا چهارم ایستاده‌اند.

گفتنی است در یازدهمین دوره رقابت‌های قهرمانی جهان ۲۰۱۸ به میزبانی کشور چین تایپه، ایران با حضور ۲۲ تکواندوکار موفق به کسب ۴ مدال طلا، یک نقره و ۹ برنز جایگاه چهارم را شده بود.  

انتهای پیام

فیلتر سرامیکی

حتما ببینید

رکورددار شدن مراسم معارفه تیاگو سیلوا + فیلم-پیام امروز

۲۲:۲۴ – ۱۹ خرداد ۱۴۰۳ ۲۲:۲۴ – ۱۹ خرداد ۱۴۰۳ مراسم معارفه تیاگو سیلوا با …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *