سوله آکام فلز

پرداخت وام ۲۰۰ میلیونی مسکن روستایی از هفته آینده

بر اساس اعلام رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، فرایند پرداخت وام ۲۰۰ میلیون تومانی مسکن به روستاییان از هفته آینده اجرا می‌شود.

به گزارش ایسنا، از آبان ماه سال ۱۴۰۰ تسهیلات مسکن روستایی با نرخ ۵ درصد به ۲۰۰ میلیون تومان افزایش یافته اما از آن زمان تاکنون شکل اجرایی جدی به خود نگرفته است. این مساله که نارضایتی روستاییان را در پی داشته به گلایه اکبر نیکزاد ـ رئیس بنیاد مسکن ـ در نشست خبری ۲۰ فروردین ماه امسال انجامید؛ تا جایی که او مدعی عدم تخصص مسئولان سازمان برنامه شد.

نیکزاد در آن نشست گفت که در حال حاضر سازمان برنامه و بودجه، محکم جلوی این مصوبه ایستاده و مکاتبات ما در این زمینه یک زونکن شده است. رئیس‌جمهوری هم در این زمینه دستور اکید داده اما آقای میرکاظمی ترک فعل می‌کند. به نظر من میرکاظمی در بودجه‌ریزی تخصص لازم را ندارد.

امروز اما نیکزاد در حاشیه مراسم امضای تفاهم‌نامه با دانشگاه صنعتی شریف، از آغاز فرایند پرداخت وام ۲۰۰ میلیون تومانی مسکن به روستائیان از هفته آینده خبر داد و گفت: طی صحبتی که با معاون اول رئیس جمهوری داشتیم، قرار شد پرداخت وام ۲۰۰ میلیون تومانی با سود ۵ درصد و دوره بازپرداخت ۲۰ ساله به روستائیان از هفته آینده آغاز شود.

وی همچنین گفت: در طرح نهضت ملی مسکن قرار شد بنیاد مسکن انقلاب اسلامی سالیانه جمعا ۴۰۰ هزار واحد را بسازد که انشاءالله این کار انجام خواهد شد.

انتهای پیام

فیلتر سرامیکی

حتما ببینید

برگزاری دومین دوره آزمون صلاحیت حرفه‌ای در تیر سال جاری/ دو خدمات روانشناسی تحت پوشش بیمه قرار دارد-پیام امروز

علی فتحی آشتیانی رئیس سازمان روانشناسی و مشاوره در نشست خبری گفت: رئیس سازمان روانشناسی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *