سوله آکام فلز

پیام‌ امروز رسانه‌های جهان اثر سیلابی دارند/ سالم‌ترین پیام در کتاب‌ است

معاون وزیر ورزش و جوانان با تاکید براینکه پیام‌های امروز رسانه‌های‌جهان اثر سیلابی دارند، گفت: سالم‌ترین گونه‌ی پیام که کمک می‌کند تخیل مخاطب قوی شود، کتاب است.

به گزاش ایسنا، وحید یامین‌پور معاون وزیر ورزش و جوانان شامگاه دوشنبه، ۵ اردیبهشت در نشست «کتاب و هویت» غرفه نوجوان بیست‌ونهمین نمایشگاه قرآن کریم گفت: «وقتی صدا به صدا نمی‌رسه مثل آواز خواندن در بازار آهنگران است» این یک واقعیت از دنیای امروز است.

وی افزود: هیچ‌وقت در طول تاریخ در زندگی بشر اینقدر دنیا شلوغ و پر سروصدا نبوده است درحالی که همیشه فرصتی برای شنیدن صداهای متفاوت بوده است بخاطرهمین وقتی یک پیام مفید و ضروری را برای کسی داشته باشید، لابه‌لای این صداها گم می‌شود لذا بشر امروز گیج‌ترین بشر تاریخ است. 

معاون وزیر ورزش و جوانان با تاکید براینکه روح انسان از میان میلیون‌ها مخلوق‌ خداوند لطیف‌ترین است، گفت: لطیف‌ترین مخلوق که روح است حتی اگر درک زیادی داشته باشد و بخواهد از هر فکری چیزی بردارد، دچار سوءهاضمه می‌شود و توان هضم را از دست خواهد داد. 

یامین‌پور بسیاری از پیام‌های جهان امروز را غیرمفید و غیرضروری دانست و ادامه داد: در جهان امروز و بعد از وب کسی به فکر مخاطب نیست چون همه می‌خواهند پیام برسانند. رسانه‌ها در این شرایط همانند سوپرمارکت‌اند که فقط به‌فکر انتقال پیام و فروش محصول می‌باشند. رسانه‌ها فقط می‌خواهند یارگیری کنند و تنها کسی که از مخاطب مراقبت می‌کند خودش به وسیله دروازه‌بانی از قوا و استعدادها است.

وی اظهار کرد: از گونه‌های پیام که مخاطبان را محاصره کرده است فیلم، تصویر و صوت فراگیرترین است اما سالم‌ترین گونه‌ی پیام که کمک می‌کند تخیل مخاطب قوی شود، کتاب است. کتاب جلوی سوءهاضمه‌ی درک را می‌گیرد و در خدمت تخیل و قوای ادراکی است و مخاطب را تقویت می‌کند و عضله‌های فکر و جان را کمک می‌کند. 

معاون وزیر ورزش و جوانان با تاکید براینکه کتاب جهان دارد و مخاطب را به جهان خودش دعوت می‌کند، افزود: کتاب شما را به دیدن جهان دیگری دعوت می‌کند. کسی که کتاب می‌خواند فرصت‌های زندگی تکثیریافته‌ای و تجربه‌ جهان‌هایی را خواهد داشت که امکان تجربه‌ی آن را نداشته است. 

یامین‌پور ادامه داد: پیام کتاب در بستر تامل و ارامش منتقل می‌شود درحالی که پیام‌های امروز جهان رسانه‌های نوین فرصت هضم نمی‌دهد و اثر سیلابی دارند اما اثر کتاب جویباری است. 

در ادامه این نشست، نوجوانان به طرح سوالاتی پیرامون جذابیت‌های کتاب و چگونگی استفاده از فضای کتاب و رسانه‌ها پرداختند. در پایان یامین‌‎پور کتاب‌های «نخل و نارنج» و «ارتداد» را برای علاقه‎‌مندان امضا کرد. 

غرفه نوجوان «منادیان بصیرت» در نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم از شنبه ۲۷ فروردین تا جمعه ۹ اردیبهشت از ساعت۱۷:۳۰ تا ۲۳:۳۰ در شبستان اصلی مصلی امام خمینی (ره) راهرو ۹۶ میزبان علاقه‌مندان به قرآن کریم خواهد بود.

انتهای پیام

فیلتر سرامیکی

حتما ببینید

تدوین سند ملی گیاهان دارویی و طب ایرانی-پیام امروز

نفیسه حسینی یکتا مدیر کل دفتر طب ایرانی و مکمل وزارت بهداشت در مراسم دوازدهمین …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *